REKLAMA

Sport

Czarni gaszą pożar

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wydaje się, że „pożar” w Czarnych Żagań został ugaszony. Prezes klubu cofnął swoją rezygnację, wiosną zespół zagra tym samym składem, działacze szukają nowego bramkarza.

Czwartoligowy klub przeżywał ciężkie chwile, gdy zespół opuściło aż ośmiu podstawowych piłkarzy, którzy jako żołnierze wyjechali bronić polskiej granicy z Białorusią. Czarni chcieli przełożyć cztery ostatnie jesienne mecze na wiosnę, ale Lubuski Związek Piłki Nożnej się na to nie zgodził. W żagańskim klubie doszło do kryzysu. Prezes i sponsor Czarnych, Roman Chruścicki, złożył rezygnację, ale cofnął ją po namowie działaczy i piłkarzy.

– Postanowiłem jeszcze pociągnąć ten okręt. Zrobiło mi się żal piłkarzy, kibiców i działaczy, którzy wkładają mnóstwo zaangażowania w ten klub – mówi. – Zdecydowałem zostać z drużyną do końca tej kadencji władz. Wiosną czeka nas trudna walka o utrzymanie w lidze. Przez osłabienia kadrowe, przegraliśmy cztery ostatnie mecze rundy jesiennej i uciekło nam trochę punktów, które na pewno zdobylibyśmy, grając normalnym składem. Musimy przeżyć te trudne czasy i wiosną przystąpić do walki z nowym siłami.

 Bramkarz za drogi

Do wiosennych rozgrywek Czarni przystąpią tym samym składem, co jesienią, pod wodzą trenera Artura Sobczyka. Niepewny jest los bramkarza, Łukasza Budzyńskiego, który jest dla żagańskiego klubu po prostu za drogi.

– Jeśli się nie dogadamy z Łukaszem, trzeba będzie znaleźć innego bramkarza – mówi prezes. – Reszta zawodników zostaje. Mamy utalentowanych juniorów, którzy na pewno będą sukcesywnie wprowadzani do składu.

Czarni wrócą do treningów 10 stycznia. W planie jest siedem sparingów: z Budowlanymi Lubsko, Unią Kunice, Pogonią Przyborów, Alfą Jaromirowice, Odrą Bytom Odrzański, Leśnikiem Osiecznica i Apisem Jędrzychowice.

Na działalność w drugim półroczu i grę w rundzie jesiennej IV ligi Czarni dostali 103 tys. 750 zł od Urzędu Miasta. Czarni to – obok siatkarzy Sobieskiego – najlepiej dotowany przez władze Żagania klub. W tym roku dostał łącznie 219 tys. 750 zł na stypendia sportowe dla czwartoligowców, zatrudnienie trenerów i szkolenie młodzieży.

komentarz »
  1. Jerzy Nowicki 19 grudnia 2021 08:38 - Odpowiedź

    Prezesie Romanie! Gratuluję wytrwałości. Życzę dobrego zdrowia i sukcesów w Nowym Roku. Były prezes JN

Napisz komentarz »