REKLAMA

Sport

Sokolanki z tarczą

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ważne zwycięstwo odniosły żarskie szczypiornistki w Lubuskiej Lidze Młodziczek. W Słubicach Sokół Żary pokonał po zaciętym boju miejscową Jedynkę 31:26.

Niedzielny pojedynek (5.12.) był od początku zacięty. Do przerwy Sokolanki prowadziły tylko 15:13. W drugiej połowie podopieczne Marioli Sieńko mądrze broniły i skutecznie kontrowały, ostatecznie wygrywając różnicą sześciu goli.

Najwięcej bramek dla Sokoła zdobyły Athena Gargalis – 10 i Oliwia Ambroziak – 9. Ponadto grały: Maja Szatkowska – 5, Elwira Czeremurzyńska – 4, Aleksandra Nowaczyk – 2, Wiktoria Gawron – 1, Patrycja Kiszka, Katarzyna Kolasińska, Alicja Kowalska, Elwira Malendowicz, Julia Płaska i Paulina Sadowska.

 Dodajmy, że triumf w Słubicach to druga wygrana Sokolanek w sezonie. Wcześniej rozgromiły Czarne Żagań 34:15. Żaranki chcą powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, w którym zdobyły srebrne medale w Lubuskiej Lidze Młodziczek.

– Ten sezon jest pełen zagadek. Tu każdy może wygrać z każdym. Wysoko pokonałyśmy Czarne, które nieznacznie przegrały ze Świebodzinem. Wygrałyśmy z Jedynką, która zwyciężyła z Liderem Świebodzin, z którym my z kolei przegrałyśmy pierwszy mecz w sezonie – wylicza Mariola Sieńko, trenerka Sokoła. – Odpowiedź, na ile nas stać w tym sezonie, da najbliższy mecz w Świebodzinie. Nam trochę sytuację komplikuje kontuzja kolana jednej z najlepszych zawodniczek – Wiktorii Gawron.

Napisz komentarz »