REKLAMA

Sport

Dla zdrowia i zabawy

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wanda Gwiazda, 66-letnia szprotawianka, w kapitalnym stylu zakończyła sezon biegowy, wygrywając 18. Memoriał Stefana Mielczarka w Jaworze.

Emerytka ze Szprotawy wyczynowo biega od 6 lat. Zawsze kochała sport i ruch. W młodości uprawiała tenis stołowy i rzut dyskiem, zgarniając wiele nagród w zawodach regionalnych i ogólnopolskich. W tym sezonie wzięła udział w 15 ogólnopolskich biegach przełajowych i na bieżni w rywalizacji weteranów, z czego jedną trzecią wygrała.

– Przed pandemią biegałam w nawet 30 imprezach rocznie – mówi W. Gwiazda. – Kocham sport. Zabawę z bieganiem zaczęłam tak na dobre sześć lat temu, gdy jeszcze pracowałam. Dla mnie to była odskocznia od codziennych obowiązków, świetny sposób na rozładowanie emocji i zarazem dbanie o kondycję. Jednocześnie sposób na aktywne spędzenie jesieni życia, bez telewizora i ciepłych kapci. Cieszę się podwójnie, bo swoją pasją zaraziłam rodzinę. Biegają moi wnuczkowie. Najstarszy – 22-letni Kacper Michalczenia – ma już sporą kolekcję pucharów i medali. W zawodach ogólnopolskich dla najmłodszych biega również 8-letnia Maja, a w tym roku, w zawodach w Małomicach zadebiutował 4-letni Gracjan. 

66-latka nie tylko biega, ale i organizuje zawody. Szefuje stowarzyszeniu Szprotawo Biegaj, które organizuje co roku Szprotawską Dychę.

W minioną niedzielę, 5 grudnia, pani Wanda w imponującym stylu zakończyła udany sezon, wygrywając 18. Memoriał Stefana Mielczarka w Jaworze w kategorii weteranów. 

– Warunki były ciężkie: błoto pośniegowe, kałuże, śnieg z deszczem, ale dałam radę – mówi z uśmiechem pani Wanda.

Dodajmy, że w tych samych zawodach, w swojej kategorii bieg wygrał jej wnuk, Kacper.

Napisz komentarz »