REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zmiana warty

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: jb

Małgorzata Łozowska została nowym prezesem zarządu jednostek OSP gminy Niegosławice.

Poprzednim był Stanisław Wieczorko, który zmarł z powodu koronawirusa wiosną. Nowy zarząd zdominowali strażacy z OSP w Niegosławicach. Prezesem została M. Łozowska, prezes OSP Niegosławice. Na 5-letnią kadencję wybrano też zarząd. Komendantem gminnym został Paweł Skibiński, sekretarzem – Donata Giedrys, a przewodniczącym komisji rewizyjnej – Mirosław Kopeć (wszyscy OSP Niegosławice). W skład zarządu, jako wiceprezesi, wchodzą także prezesi jednostek z gminy – Mirosław Gąsik z Suchej Dolnej i Andrzej Jasek z Zimnej Brzeźnicy. Po śmierci Waldemara Hołowko, nie wybrano jeszcze nowego prezesa OSP Mycielin. Przedstawicielami gminy do zarządu powiatowego OSP zostali Henryk Inglot i Aleksander Jaworowicz.

M. Łozowska jako strażak ochotnik działa od 3 lat, od 2 lat pełni funkcję prezesa OSP Niegosławice.

– Stawiam na ludzi, na dobrą współpracę między jednostkami. Jako prezes chciałabym reprezentować wszystkie cztery jednostki – mówi.

W gminie jest około 80 strażaków – ochotników, łącznie z honorowymi.

– Wszystkie trzy jednostki, które są w krajowym systemie gaśniczym, mają nowe samochody, więc jesteśmy świetnie przygotowani do pracy. W Niegosławicach działa młodzieżowa drużyna, stawiamy na rozwój – mówi M. Łozowska.

Po 26 latach komendantem gminnym przestał być Henryk Inglot z OSP Zimnej Brzeźnicy.

– Wybory były demokratyczne. Idzie młodość i zmiana warty. Jeżeli będą potrzebować pomocy, to można dzwonić do mnie przez całą dobę – zapewnia.

Napisz komentarz »