REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Zapraszają do teatru

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: mk

Aktorzy amatorzy z Żar i Żagania połączyli siły i stworzyli grupę teatralną.

Grupa teatralna „Dorota” zawiązała się w lutym tego roku i działa pod egidą Żagańskiego Pałacu Kultury. W sobotę, 11.12., wystawiają swoje pierwsze przedstawienie. Na pierwszy ogień idą aż trzy utwory Antoniego Czechowa.

– Wybraliśmy „Oświadczyny”, „Niedźwiedzia” i „Jubileusz”. Wejście jest darmowe, a przedstawienia będziemy wystawiać jedno po drugim – mówi Marek Ptasiński, aktor.

Grupa powstała z inicjatywy Tomasza Siemiona, który jest znany z teatru „Kwadrat” przy klubie garnizonowym Czarnej Dywizji i Teatru Birona, który jeszcze 8 lat temu działał w Żaganiu.

– Tomek jako jedyny z nas ma doświadczenie zawodowe. My jesteśmy amatorami. Większość z nas to nauczyciele albo emerytowani żołnierze – śmieje się M. Ptasiński.

Jeżeli przedstawienia spodobają się publiczności, tydzień później, czyli 18 grudnia, którzy wystąpią jeszcze raz.

– Bardzo chcielibyśmy wystąpić też w Żarach. Mamy teraz taką piękną salę, a spora część naszej grupy jest z Żar – mówi Lidia Wolanowska, kostiumograf.

Choć grupa debiutuje już na scenie, wciąż poszukuje nowych aktorów i współpracowników.

– Spotykamy się w Żaganiu, ale spora część z nas pochodzi z Żar – mówi Marzena Przyborska, aktorka. – Jesteśmy amatorami i spotykamy się dla przyjemności. Zapraszamy wszystkich pasjonatów teatru bez względu na wiek, od juniorów po seniorów – zachęca.

Grupa zbiera się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, w żagańskim pałacu. Próby zaczynają się o 16.30 i trwają, aż wszyscy uznają, że było owocnie.

Napisz komentarz »