REKLAMA

Kultura, Oświata

Charytatywnie w szkole

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: jb

Ponad 5 tys. zł zebrano podczas kiermaszu w Szkole Podstawowej nr 5 w Żaganiu, zorganizowanego, by wesprzeć lecznie Anny Nagajew (sobota, 4 grudnia).

Ze wsparciem przyjechała także 7 Gromada Zuchowa Czarne Kruki z Żagania. Kiermasz słodkości, ale także grochówki i stroików prowadzili wolontariusze z grupy „Ryneczek Żagań”.

– Naszą działalność zaczęliśmy przy okazji zbiórki dla Mii z Żagania i tak już zostało. Pomagamy, jak możemy, czasami co tydzień jesteśmy na jakimś kiermaszu – mówi Renata Stachura z Ryneczku. – Dla pani Ani mieliśmy około 100 blach różnych słodkości, bardzo wspomogli nas uczniowie i ich rodzice. Dziękuję Teresie Pułaczewskiej, Ani Fornal, Ani Dutkowskiej, że zawsze nas wspierają swoimi smakołykami- dodaje.

– Jak tylko dowiedziałem się, że są potrzebne pieniądze, pomyślałem o takiej akcji. Cieszę się, że tak dużo ludzi odpowiedziało pozytywnie na ten apel – mówi Ireneusz Szaniawski.

Wspólnymi siłami udało się uzbierać 5 tys. 95,26 zł. Zostaną przekazane na kolejną dawkę leku. Pani Anna potrzebuje czterech dawek nierefundowanego leku, który zapobiega przerzutom choroby nowotworowej, każda z nich kosztuje ponad 15 tys. 300 zł. Na razie udało się uzbierać na jedną dawkę, którą A. Nagajew już przyjęła. Zbiórka trwa cały czas, różne gadżety można kupować poprzez profil na Facebooku „Licytacje dla Ani Nagajew”.

Napisz komentarz »