REKLAMA

Sport

Sobieski lepszy od Promyczków

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie siatkarki okazały się lepsze od zawodniczek UKS-u Promień Żary, wygrywając 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) w derbach Lubuskiej Ligi Juniorek.

To pierwsze zwycięstwo siatkarek WKS-u Sobieski Żagań w debiutanckim sezonie. W niedzielnym meczu w Żarach podopieczne Grzegorza Baworowskiego (5.12.) przez długi czas prowadziły w pierwszym secie i nic nie zwiastowało katastrofy. Niestety, ich skuteczna gra zacięła się od stanu 15:9. Od tego momentu ton grze zaczęły nadawać rywalki z Żagania.  Podopieczne Piotra Grabkowskiego nie tylko dogoniły żarskie siatkarki, ale też świetnie rozegrały końcówkę. Ostatecznie pokonały Promień do 23. W dwóch kolejnych setach żaranki próbowały odmienić losy meczu, ale były zbyt rozkojarzone niepowodzeniem w pierwszej odsłonie. Ostatecznie przegrały obie partie do 19 i 21.

– Cieszy historyczna wygrana w sezonie. W dodatku – w stosunku 3:0 na wyjeździe i to z lokalnym rywalem, jakim jest Promień – mówił po meczu P. Grabkowski, opiekun dziewcząt z Żagania. – Ciężka praca przynosi efekty. Liczę, że teraz będzie już tylko lepiej. Zawodniczką meczu została Antonina Grabkowska, ale to Paulina Kasperowicz rozegrała kosmiczne zawody, brylując w przyjęciu. Dziewczyny od stanu 9:15 włączyły drugi bieg, zaczęły skutecznie grać zarówno w przyjęciu, jak i zagrywce i to poskutkowało. Lepiej zaczął funkcjonować atak i blok.

W najbliższą niedzielę, 12 grudnia, Sobieski zagra na wyjeździe w Nowej Soli z miejscowym Aresem, z kolei Promień zmierzy się z Atakiem Gorzów Wlkp.

Napisz komentarz »