REKLAMA

Wasze sprawy

Będzie taniej za gaz

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: nk

Tak zapowiadają żarscy zarządcy nieruchomości, którzy walczą o obniżkę cen gazu we wspólnotach, które mają kotłownie zasilane błękitnym paliwem.

Jeszcze decyzji o obniżce cen za gaz nie mają, ale są dobrej myśli, bo podobnym wspólnotom PGNiG cofnęło podwyżki.

– Są zawaleni wnioskami, dlatego to tak długo trwa, ale z informacji, jakie otrzymałem, wspólnoty, które na swoim terenie nie mają lokali komercyjnych ani takich, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, a jedynie lokale mieszkalne, będą miały utrzymane ceny sprzed podwyżek – mówi Jerzy Candekidis, który zarządza m.in. 6 blokami na osiedlu Zawiszy Czarnego, a także wspólnotami przy ul. Myśliwskiej i Wieniawskiego.

Obniżą i rozliczą

Przypomnijmy, że przeciętny mieszkaniec żarskiej wspólnoty mieszkaniowej, w której są kotłownie gazowe, płaci teraz więcej o 150-300 zł miesięcznie czynszu. Jest to związane z ogromnymi podwyżkami cen gazu dla wspólnot mieszkaniowych. Zarządcy przerzucili już podwyżki na mieszkańców, podnosząc im zaliczki na ogrzewanie gazem o około 100 proc.

– Po decyzji PGNiG wrócimy do poprzednich stawek, a nadwyżki wpłacone przez mieszkańców rozliczymy – zapowiada J. Candekidis.

Obniżki cen gazu mają dotyczyć tylko i wyłącznie wspólnot, w których nie ma lokali komercyjnych. Jeżeli we wspólnocie takie lokale są, cena za gaz pozostanie o ponad 100 proc. wyższa dla wszystkich mieszkańców.

Napisz komentarz »