REKLAMA

Samorząd

Radna zrobi szpagat

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: nk

Lucyna Grzybowicz, żarska radna z SLD, znana jest z oryginalnego sposobu przedstawiania ważnych tematów. Tym razem w nietuzinkowy sposób zwróciła uwagę na kompetencje instruktorów sportu prowadzących zajęcia z dziećmi.

– Kto może zostać trenerem albo prowadzić zajęcia sportowe? Czy trzeba mieć do tego specjalne uprawnienia? – dopytywała na komisji oświaty i sportu Lucyna Grzybowicz, radna SLD.

Gdy usłyszała od kolegów, że tak naprawdę każdy może się dzisiaj nazwać trenerem albo instruktorem fitness, wystarczy, że będzie miał chętnych do trenowania, stwierdziła, że skoro ona umie zrobić szpagat, to też trenerem zostanie.

Trudniej wstać

Radni z uśmiechem potraktowali zapewnienia radnej, więc L. Grzybowicz zagroziła im, że zaraz im szpagat zaprezentuje.

– Szpagat można zrobić, trudniej z niego wstać – żartuje Tadeusz Płóciennik, radny PiS, wieloletni trener i wuefista w żarskich szkołach, ale przyznaje, że radna poruszyła bardzo poważny problem braku kompetencji wśród różnego rodzaju samozwańczych instruktorów sportowych. – Kiedyś, żeby zostać trenerem, trzeba było odbyć szkolenie i zdać egzamin. Dzisiaj ktoś chwilę poćwiczy na siłowni, pojeździ na rowerku stacjonarnym, trochę się odchudzi i już się bierze za ćwiczenie dzieci i młodzieży. To może przynieść więcej szkody niż pożytku – uważa T. Płóciennik.

Samozwańczy instruktorzy

Radna L. Grzybowicz zainteresowała się tematem wykształcenia osób prowadzących zajęcia sportowe, bo w internecie pojawiły się filmiki z żarskiej podstawówki, w której osoba spoza szkoły prowadziła zajęcia z gimnastyki z dziećmi.

– Niektórym wydaje się, że zrobienie przysiadu to prosta sprawa, ale gdy robi się go nieprawidłowo, to można zrobić krzywdę sobie i innym. Mnie się podoba, jak przysiady robi Dominika Rezlerska (radna Dobrego Miasta Lepszego Powiatu, trener personalny, instruktor fitness, trener zapasów, absolwentka AWF Gorzów Wlkp. – przyt. red.) i to powinien być wzór dla naszych dzieci, a nie samozwańczy instruktorzy, którym ktoś, nie wiem z jakiego powodu, pozwala prowadzić zajęcia w naszych szkołach – mówi L. Grzybowicz.

Napisz komentarz »