REKLAMA

Kultura, Oświata

Covid wyludnia szkoły

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: bj

Uczniów ze szkół dosłownie wymiatają kolejne informacje o zakażeniach koronawirusem.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku 7 klas ma zajęcia zdalne, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym o 2 więcej, bo 9. W Ceramiku czyli Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach stacjonarnie mamy 14 niepełnych oddziałów. A to dlatego, że od ubiegłego tygodnia na zdalne idą uczniowie tylko zakażeni albo niezaszczepieni. Zdrowe, zaszczepione osoby uczą się w szkole-tłumaczy Bartłomiej Kubiak, naczelnik wydziału edukacji i zdrowia.

W Miejskim Przedszkole nr 3 im. WOŚP w Żarach- na kwarantannie od 30.11. przebywa 1 grupa. Najwięcej uczniów spośród żarskich podstawówek uczy się poza szkołą w Jedynce. Tam po kwarantannie dopiero w poniedziałek, 6.12. wróci 5 klas, 6 kolejnych – dzień później, czyli 7.12. W tej szkole do 8.12. w izolacji przebywa 1 nauczyciel. Podobnie w Ósemce – po izolacji domowej zajęcia stacjonarne rozpocznie w poniedziałek 6.12. jeden nauczyciel. Wcześniej, bo już dziś, 3.12. kwarantannę zakończyła 1 klasa, kolejna wróci w poniedziałek, 6.12.

-Wszystkie klasy na kwarantannie mają nauczanie zdalne-informuje Edyta Gotowicka, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Lepiej jest w szkołach w gminie Żary. – W tej chwili zdalnie uczą się pojedyncze osoby w szkołach w Mirostowicach Dolnych i Olbrachtowie-wyjaśnia Barbara Gosławska, kierowniczka Centrum Usług Wspólnych, które nadzoruje prace gminnych szkół.

Szkoła Podstawowa w Przewozie jest zamknięta z powodu koronawiurasa-tu od 29.11. do końca tygodnia wyłącznie za pomocą platformy cyfrowej lekcje odbywają klasy I-III, dwie klasy czwarte, 5, 6, 7b i 8b, a od 30.11. również 7a i 8a.

Napisz komentarz »