REKLAMA

Samorząd

Zarobi 80 procent więcej

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: mk

Małgorzata Brzyśkiewicz (36 l.) jest wójtem Lipinek Łużyckich zaledwie od trzech i pół miesiąca, a już dostała ponad 80 procent podwyżki. Do tej pory zarabiała 9 tys. 238 zł miesięcznie, teraz prawie dwa razy tyle.

Radni z gminy Lipinki Łużyckie zebrali się na sesji w czwartek, 25.11. i przegłosowali podwyżkę dla wójt M. Brzyśkiewicz. Postanowili, że będzie zarabiać 16 tys. 888 zł, zamiast dotychczasowych 9 tys. 238 zł. Wszyscy byli za podwyżką, od głosu wstrzymał się tylko Marek Bobek.

– Radni zdecydowali, że takie wynagrodzenie będzie odpowiednie – komentuje Jarosław Bumbul, przewodniczący Rady Gminy Lipinki Łużyckie.

Radni uchwalili, że pensja zasadnicza pani wójt będzie wynosić 9 tys. 200 zł, do tego dodatek specjalny – 3 tys. 600 zł, funkcyjny – 2 tys. 800 zł i za wysługę lat – 1 tys. 288 zł.

Nowa wypłata zostanie naliczona z wyrównaniem od 16 sierpnia, ponieważ wtedy wójt  objęła stanowisko. Pozostali burmistrzowie i wójtowie dostają wyrównanie od początku sierpnia.

– Nie miałam oczekiwań co do wynagrodzenia – zapewnia M. Brzyśkiewicz. – Jest mi jednak bardzo miło, że radni tak zadecydowali.

Czy radni również sobie przyznają podwyżki? Pozwalają im na to nowe przepisy.

– O podwyżce dla siebie nie rozmawiamy – zapewnia J. Bumbul.

Radni z Lipinek nie dostają diety co miesiąc, a 280 zł za udział w sesji albo komisji.

Napisz komentarz »