REKLAMA

Komunikacja

Zamienili spółki

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: jb

Zawieszone połączenie autobusowe z gminy Wymiarki do Żar, które prowadziła spółka Feniks V, przejęła spółka MZK z Żagania.

W miejsce dwóch autobusów do Żar o 6:55 i 15:05 jest jeden o godz. 7:05. Powrotny także jest jeden, o godz. 15:30.

Spółka Feniks V wnioskowała wcześniej w gminie Wymiarki o dofinansowanie wcześniejszych połączeń, ostatecznie zawiesiła kursy od początku grudnia. W Wymiarkach tego samego dnia swoją linię uruchomił MZK.

– Tymi autobusami dojeżdżają głównie uczniowie do szkół w Żarach – mówi wójt Lech Miszewski. -Wnioskowałem o to połączenie na tyle wcześnie, że MZK mogło się do niego przygotować, szczególnie że już kiedyś jeździło na tej trasie. Jako gmina nie musimy nic do niego dopłacać, a dla naszego budżetu to jest kluczowa informacja.

komentarze »
  1. Pasażer 8 grudnia 2021 10:20 - Odpowiedź

    MZK powinien prowadzić bardziej agresywną politykę przejmowania przewozów od Feniks V.
    Uważam, że spółka z Gliwic nie zna naszego rynku i nie potrafi rozwijać komunikacji miejskiej.

  2. Jurek 8 grudnia 2021 14:01 - Odpowiedź

    W normalnym Europejskim kraju XXI wieku komunikacja miejska nie jest tylko dla uczniów. Zwykle komunikacja miejska funkcjonuje regularnie co godzinę od 5:00 do 23:00, żeby każdy mogł pojechać o dogodnej godzinie. Plus dojazd na pierwszy i powrót z ostatniego pociągu (komunikacja nocna).
    Szkoda, że w Polsce nadal musimy korzystać z samochodu, żeby normalnie żyć. Widać, że tylko bogaci mają dobrą komunikację w Europie.

Napisz komentarz »