REKLAMA

Samorząd

Pani wójt musi dobrze zarabiać

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: mk

Wójt Tuplic, Katarzyna Kromp, będzie zarabiać więcej o 6 tys. 600 zł. Większą kasę przytulą też radni, którzy sobie także przyznali podwyżki.

Radni z Tuplic przyznali podwyżkę sobie i panin wójt. Z tematem rozprawili się sprawnie na sesji we wtorek, 30.11. Zdecydowali, że wójt K. Kromp będzie teraz zarabiać 16 tys. 600 zł, zamiast dotychczasowych 10 tys. zł. Na pensję wójt składać się będzie 9 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego, dodatek funkcyjny w kwocie 2 tys. 800 zł, dodatek specjalny wynoszący 3 tys. 540 zł i dodatek za wysługę lat w wysokości 1 tys. 260 zł.

Byli jednomyślni

Radni za podwyżką dla wójt zagłosowali jednogłośnie.

– Wójt musi dobrze zarabiać, ponieważ zajmuje ważne i odpowiedzialne stanowisko. Pani wójt nie miała żadnej podwyżki od dawna, dlatego uznaliśmy, że taka kwota będzie zasadna – argumentował Sylwester Mazurkiewicz, przewodniczący Rady Gminy.

Podwyżka, choć przegłosowana teraz, będzie obowiązywać z wyrównaniem od sierpnia.

 Sobie nie żałowali

Radni zagłosowali też za podwyżką dla siebie. I tak, szeregowi radni: Arkadiusz Kowalski, Zdzisław Nowakowski, Wioletta Bilińska, Ryszard Tułacz i Jan Borowski będą mieć od nowego roku 650 zł diety, zamiast dotychczasowych 500 zł. Wiceprzewodniczący komisji: Krzysztof Jagodziński, Mirosława Nazaruk, Małgorzata Smyk i Piotr Kisiela dostawali do tej pory 550 zł, teraz będzie to 715 zł. Przewodniczący komisji: Jacek Krawczyk, Barbara Rutkowska, Andrzej Szarlej i Ryszard Jasiński dostawali 700 zł, teraz dostaną 910 zł. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Daniela Rudak do tej pory dostawała 800 zł, w nowym roku będzie to 1 tys. 40 zł. Dieta przewodniczącego S. Mazurkiewicza wrośnie z 1 tys. 200 zł do 1 tys. 560 zł.

– Podnieśliśmy diety o 30%. W tej kadencji nie robiliśmy żadnych podwyżek, więc taka kwota nie jest duża. Podwyżki to zawsze drażliwy temat, ale przy obecnej inflacji, podwyżka była zasadna – przekonuje S. Mazurkiewicz.

Napisz komentarz »