REKLAMA

Samorząd

Podnieśli pensję burmistrzowi

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: jb

Burmistrz Gozdnicy, Krzysztof Jarosz, zarobi o ponad 5 tys. 500 zł więcej niż dotychczas.

Burmistrz miał ustaloną wysokość wynagrodzenia na początku kadencji w wysokości ok. 10 tys. zł. Teraz radni podnieśli mu pensję, zgodnie z nowymi przepisami (na sesji we wtorek, 30 listopada). Radni przed głosowaniem nawet nie dyskutowali na ten temat.

– W związku z propozycją uchwały uwzględniającą najniższe z możliwych wynagrodzenie proponuję przejść od razu do głosowania – zaapelowała przewodnicząca Rady Miasta, Krystyna Mulik. – To nie jest tak, że nie doceniamy pracy burmistrza albo nam się nie podoba. Jakbyśmy mieli więcej pieniędzy, to byśmy dali mu większą podwyżkę. Może jak trafi do gminy jakiś duży inwestor, to będzie nas stać.

Burmistrzowi przyznano 8 tys. 200 zł pensji zasadniczej, do której dochodzi 2 tys. 520 zł dodatku funkcyjnego i 3 tys. 216 zł dodatku specjalnego. Do tej kwoty burmistrz będzie miał jeszcze doliczoną wysługę lat, czyli dodatkowe 1 tys, 640 zł. Łącznie, jego miesięczna pensja wyniesie 15 tys. 576 zł.

Radni przyjęli tą stawkę większością 14 głosów, wstrzymała się tylko radna Urszula Śmigiera.

– Nie uzasadniam tej decyzji, po prostu wstrzymałam się od głosu – mówi.

Diety bez zmian

Póki co w Gozdnicy nie wzrosną diety radnych. Szeregowy radny otrzymuje 130 zł miesięcznie, radny pracujący w jednej komisji – 260 zł, a radni, którzy pracują w dwóch komisjach – 390 zł miesięcznie.

– W tym roku wiadomo, że podwyżek nie będzie, bo nie ma na to pieniędzy w budżecie – mówi K. Mulik.

Napisz komentarz »