REKLAMA

Samorząd

Wszystko idzie w górę

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: jb

A że wszystko idzie w górę, nie tylko pensja wójta, mieszkańcy gminy Niegosławice też mogą liczyć na podwyżkę. Zapłacą więcej za podatki od nieruchomości.

Najwięcej, bo o 77 gorszy, zdrożeje stawka podatku od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – do stawki 22,70 zł za metr kwadratowy.

Za domy i mieszkania trzeba będzie zapłacić więcej o 3 grosze, bo 0,86 zł za mkw.

Podatek za budynki związane z obrotem materiałem siewnym podrożeje o 42 grosze do kwoty 12,04 zł za mkw.

Opłata za budynki związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych wyniesie 5,15 zł za mkw. czyli o 18 gorszy więcej niż obecnie.

Za budynki pozostałe, czyli m.in. za komórki i garaże, podatek będzie o 11 groszy wyższy, czyli wyniesie 3,14 zł za mkw.

Podrożeją także podatki za działki. Za działki, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, trzeba będzie zapłacić 1,03 zł za mkw. (o 4 grosze więcej niż obecnie). Za grunty pod zbiornikami wodnymi – 5,17 zł od hektara, czyli o 18 groszy więcej. Za grunty niezabudowane związane z obszarem rewitalizacji podatek wyniesie 3,40 zł za mkw. (12 groszy więcej). Za pozostałe działki podatek naliczany będzie w wysokości 39 groszy od metra kwadratowego (2 grosze więcej niż obecnie).

Napisz komentarz »