REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Zostań wolontariuszem

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: jb

Trwa już nabór wolontariuszy, którzy pomogą przeprowadzić finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żaganiu.

Finał zaplanowany jest na 30 stycznia. W Żaganiu zarejestrowano jeden sztab, jego szefem jest Adrian Hekert, właściciel Klubu Elektrownia.

– Wspieram Orkiestrę od samego jej początku. Jestem rodzicem i wędruję często po różnych placówkach zdrowia, a tam widzę sprzęt z serduszkami WOŚP. Uważam, że tego nigdy za wiele. Samo finałowe granie daje nam możliwość zjednoczenia się mimo wielu przeciwności, jak choćby ostatni okres zagrożeń – mówi A. Hekert. – Dziękuję wszystkim osobom prowadzącym żagańskie sztaby w latach wcześniejszych, bo dzięki ich staraniom mamy zaangażowanych i świadomych wolontariuszy, wiedzących, czym jest logo w kształcie serca i do czego prowadzi. Obecnie budujemy kolejny sztab, którego siłą są mieszkańcy Żagania, osoby otwarte, naładowane energią i chęcią działania – dodaje.

Do tej pory zgłosiło się około 30 wolontariuszy. Zapisać się może każdy, osoby niepełnoletnie muszą to zrobić przy pomocy dorosłych.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do naszego grona. Sztab spotyka się co niedzielę o godz. 16:00 w klubie Elektrownia przy ul. M. Konopnickiej, można nas dopytać o szczegóły. Zapisy przyjmujemy do 20 grudnia – zachęca A. Hekert.

Rejestracja w tym roku odbywa się on-line pod linkiem: https://www.wosp.org.pl/final/sztaby. Należy wybrać województwo, następnie miasto i zakładkę „rekrutacja” i tam podać swoje dane.

Napisz komentarz »