REKLAMA

Sport

Mundial nadal bez punktów

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Trzeciej porażki doznali żarscy futsaliści w drugoligowych rozgrywkach. Tym razem nie sprostali akademikom z Zielonej Góry, przegrywając 2:5.

Mundial ambitnie walczył o każdą piłkę, ale musiał uznać wyższość rywali. Gospodarze już po 7 minutach prowadzili 2:0. Wprawdzie żaranie odpowiedzieli kontaktowym golem, ale po chwili przegrywali już 1:3.

W drugiej połowie zielonogórzanie zdobyli kolejne dwa gole, a rozmiary porażki zmniejszył Rafał Cyrana w 39. minucie.

– W naszej drużynie większość zawodników gra na trawie, zielonogórzanie łączą ją z halówką przez cały rok – mówi Radomir Roztocki , grający trener żaran. – Doszli do nas kolejni zawodnicy, Dominik Nikoliszyn i Rafał Cyrana, ale trudno jest o punkty w tej dużo mocniejszej, centralnej lidze. Z jednej strony później niż rywale zaczęliśmy przygotowania do ligi, z drugiej – nie gramy jeszcze w optymalnym składzie, bo kilku zawodników jest w fazie roztrenowania po zakończonej niedawno rundzie jesiennej rozgrywek na ligowych boiskach. Czekamy jeszcze na zawodników Promienia, Jakuba Księżniaka i Patryka Jasiaka. Niektórzy piłkarze muszą się przestawić z gry na trawie na halę. I będzie dobrze.

A już w najbliższą niedzielę, 5 grudnia, Mundial podejmie w hali SP nr 5 przy ul. Okrzei kolejnego faworyta ligi. To spadkowicz z I ligi – AZS AWF Profi Sport Wrocław. Początek meczu – godz. 16.00.

Eko Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Mundial Żary 5:2

bramki: Enkot (2. min), Gronostaj dwie (7 i 14. min), Mużyłowski (22. min), Ryś (39. min) – Seredyński (12. min – karny), Cyrana (39. min)

Mundial: Adamowicz, Chyła, Mućka, Seredyński, Skrzyński – Romanowski, Hirsch, Roztocki, Nikoliszyn, Szkudlarek, Niedzielan, Cyrana

Napisz komentarz »