REKLAMA

Gospodarka

Komunalne w biurowcu

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Około 100 mieszkań komunalnych doczeka się gmina Szprotawa. Na ten cel zaadaptowany zostanie biurowiec po Dolnośląskich Zakładach Odlewniczych przy ul. Sobieskiego.

Pierwszy krok został już wykonany. Za 85 tys. zł dokumentację techniczną wykona firma „Projektowanie i Nadzory Budowlane Łukasz Sutor” z Wiechlic.

– Później przystąpimy do remontu. Mam nadzieję, że będzie to pierwsza połowa przyszłego roku – zapowiada burmistrz Mirosław Gąsik.

Niszczejący od lat moloch w dzielnicy Sowiny gmina przejęła w formie darowizny od władz Gniezna. W budynku cześć mieszkań pójdzie na wynajem, cześć – na sprzedaż. Inwestycję będzie realizować nowa spółka – Lubuski SIM (Społeczne Inwestycje Mieszkaniowe), którą Szprotawa tworzy z czterema innymi gminami z lubuskiego. Na ten cel SIM ma pozyskać rządowe fundusze. Remont zleci Szprotawskiemu Zarządowi Nieruchomościami „Chrobry”, który już wykonał prace porządkowe i zabezpieczające.

– Ostateczną kwotę potrzebną na remont będziemy znali po opracowaniu kosztorysu i dokumentacji. W budynku całkowicie trzeba wymienić dach, okna, drzwi oraz instalację wodno-kanalizacyjną – wylicza Piotr Ciołka, prezes „Chrobrego”. – W dolnej kondygnacji planujemy strefę usługową ze świetlicą osiedlową, gastronomią, drobnym handlem, usługami. Na piętrach będzie około 100 mieszkań.

Napisz komentarz »