REKLAMA

Sport

Trener się wypalił

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Grzegorz Borkowski nie jest już trenerem czwartoligowego Piasta Iłowa. Szkoleniowiec zrezygnował po słabych wynikach drużyny w rundzie jesiennej.

Po pierwszej rundzie tego sezonu Piast zajmuje zaledwie 15. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. W 17 meczach iłowianie wygrali tylko czterokrotnie, w tym u siebie – tylko raz. Szwankowała skuteczność. Dodajmy, że na własnym boisku piłkarze Piasta zdobyli tylko 7 goli. Mniej w lidze strzelił tylko Piast Czerwieńsk.

– O rezygnacji myślałem już po przegranym meczu z Czarnymi Żagań, we wrześniu. Potem przyszła wygrana z Promieniem i myślałem, że wydobędę z zespołu potencjał, który w nim drzemie – mówi „Regionalnej” G. Borkowski. – Niestety, w czterech ostatnich meczach rundy zdobyliśmy zaledwie jeden punkt. Nie byłem w stanie zmotywować piłkarzy do gry, na którą ich stać. Zależy mi na tym zespole i na tym, aby się utrzymał w IV lidze, dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji. Może ktoś chłodnym, świeżym okiem spojrzy na ten zespół, coś w nim zmieni. Z jednej strony to już mój czwarty sezon z rzędu w Piaście, z drugiej kiepskie wyniki. W tej sytuacji mogę mówić o pewnym „wypaleniu” .

Dodajmy, że G. Borkowski objął Piasta w sezonie 2018/19, gdy ten grał w klasie okręgowej. W kolejnym roku awansował z nim do IV ligi. W ubiegłym sezonie Piast zajął 14. miejsce.

O tym, kto zostanie nowym szkoleniowcem zespołu z Iłowej, zarząd zdecyduje na dzisiejszym spotkaniu (3 grudnia).

– Mamy dwóch kandydatów – zdradza Teodor Garbacz, prezes Piasta. – Zespół w tym składzie stać na zachowanie ligowego bytu. Wiosną zostanie wzmocniony jedynie nowym napastnikiem.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że następcą Borkowskiego będzie Marcin Moryto, ostatnio trener czwartoligowego Gryfa Gryfów Śląski. Wcześniej Moryto prowadził Włókniarza Leśna, z którym awansował do jeleniogórskiej okręgówki i zajął wysokie 4. miejsce w debiutanckim sezonie. Włókniarz awansował również do finału Pucharu Polski na szczeblu jeleniogórskim. Wcześniej Moryto prowadził B-klasowy LZS Kościelnik, którego wprowadził do klasy A. Swoją trenerską przygodę zaczynał w Orle Konin, prowadził też drużynę młodzieżową Czarnych Żagań.

Napisz komentarz »