REKLAMA

Sport

Dobra zabawa i prawie 100 goli

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aż 98 goli padło w pierwszej kolejce Żarskiej Ligi Futsalu.

W rozgrywkach, które odbywają się w hali żarskiego Prusa, o puchar Ligi Mistrzów i UEFA rywalizuje aż 16 drużyn. Tworzą je zarówno piłkarze grający na co dzień w naszych regionalnych ligach (od IV ligi po klasę B), jak i zupełni amatorzy.

– Cieszę się z dużego zainteresowania  rozgrywkami, w których w tym sezonie wystąpi komplet drużyn. Mam nadzieję, że covid nie pokrzyżuje nam planów i uda się rozegrać wszystkie mecze i play-offy – mówi Jacek Mondorowicz, prezes stowarzyszenia SAPN Mundial. – Po rundzie zasadniczej, liga zostanie podzielona na dwie grupy – mistrzowską oraz UEFA. Zwycięzcy otrzymają puchary.

W pierwszej kolejce (27-28 listopada) piłkarze strzelili aż 98 goli, co daje ponad 12 goli na mecz.   – Kochamy futbol. Nasz zespół to paczka kolegów, którzy w większości grają tylko piłkę podwórkową – mówi Marcin Szłuka z drużyny Formozianki. – Wiemy, że są mocniejsze od nas drużyny, które tworzą piłkarze grający na co dzień na boiskach IV ligi, okręgówki czy klas A i B. Nie przejmujemy się wysokimi porażkami. Liczy się zabawa i integracja środowiska.

W pierwszej kolejce najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Saint Gobain, którzy rozgromili  ZZO Marszów aż 16:3. JAR -BUD nie dał szans FC Drewniankom, wygrywając 14:1, a Unia II Kunice – Zorzy Kadłubia, gromiąc ją 13:1. Pozostałe wyniki: Atrax – Crips 0:5, Strzelę Ci bramę – ZBW Bryczkowski 2:9, MMAlu – Inox-Technik Professional Welding 2:13, Elektros Małomice – Formozianka 8:3,  Magicy – Bez kitu 2:6.

Kolejne mecze ŻLF już w najbliższą niedzielę, 5 grudnia, w hali LO przy ul. Podwale. Oto plan: godz.  13:00 Formozianka – Strzelę Ci bramę, 13:50 FC Drewniaki –  Inox-Technik Professional Welding, 14:40 Crips – Unia II Kunice, 15:30 ZZO Marszów – Bez kitu, 16:10 Elektros Małomice –  ZBW Bryczkowski, 17:00 Atrax – Zorza Kadłubia, 17:50 JAR-BUD – MMalu, 18:40 Saint Gobain – Magicy.

Napisz komentarz »