REKLAMA

Sport

Zjedli Pierniki w godzinę

Opublikowano 03 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie. Torunian odprawili z kwitkiem w „godzinę z prysznicem”.

 „Akademicy” z Torunia to jedna z najsłabszych drużyn ligi i Sobieski, aby uciec z dołu tabeli, musiał wygrać sobotni mecz w żagańskiej Arenie (27.11.). Przed tym pojedynkiem obie drużyny miały po dwie wygrane. 

– To był mecz z gatunku o sześć punktów. Toruńskie Pierniki podobnie jak my walczą o utrzymanie. Po reorganizacji rozgrywek ligi, mamy dużo silniejszą grupę niż w ubiegłym sezonie, do tego plagę kontuzji i absencji zawodników z innych powodów. W tej sytuacji musimy zweryfikować swoje plany  na ten sezon – mówi Kazimierz Poprawski, dyrektor żagańskiego klubu. 

 – Mimo wielu problemów kadrowych udało się odnieść pewne zwycięstwo. Jeśli chcemy zapewnić sobie ligowy byt, musimy wygrywać z drużynami z dołu tabeli. Toruń tylko na początku setów próbował nam dorównać. Potem był szybki odjazd i kontrola meczu – dodaje Krzysztof Dobek, trener Sobieskiego. – Zamiast myśleć o walce o awans, bardziej patrzymy na dół tabeli, aby nie spaść z ligi. Parkiet i życie mocno zweryfikowały nasze mocarstwowe plany. Z jednej strony – silniejsi rywale, z drugiej – masa kontuzji, chorób i obowiązków służbowych, które nie pozwalają mi na granie pełnym składem. Choć dziś w składzie pojawił się po 4-tygodniowej przerwie Piotr Sajdak, to jednak wcześniej nie trenował i nie był w swojej normalnej dyspozycji. Z powodu kontuzji ciągle nie gra Jakub Jezierski, z kolei nasz podstawowy libero, Bartek Odwarzny, jest na granicy. Ze składu na stałe wypadł Patryk Kozdroń, który podjął studia.

Sobieski odbił się od dna i zajmuje obecnie 8. lokatę, z dorobkiem 3 wygranych i 6 porażek. A już w najbliższą sobotę, 4 grudnia, „wojskowi” podejmą swojego odwiecznego rywala – Astrę Nowa Sól. Początek meczu w hali żagańskiej Areny – godz. 17.00. 

WKS Sobieski Arena – AZS UMK Toruń 3:0 (25:18, 25:14, 25:17)

WKS: Kleinschmidt, Kłysz, Paweł Gajowczyk, Goltz, Zasłonka, Mańko, Kulczycki (libero) – Głowacki, Czyżak, Sajdak, Kozieł, Talkowski

Napisz komentarz »