REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Wirus zamknął całą szkołę

Opublikowano 26 listopada 2021, autor: jb

Zajęcia dla wszystkich uczniów zawiesiła podstawówka w Małomicach. Klasy na kwarantannie są w prawie całym powiecie żagańskim.

Dopiero 6 grudnia do nauki w szkole powrócą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małomicach. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa ma tam nauczyciel, który miał zajęcia w prawie wszystkich klasach oraz na świetlicy. Na lekcje zdalne odesłano wszystkie 17 klas 1-8.

– W zależności od daty ostatnich zajęć z nauczycielem, różne klasy kwarantannę będą kończyć w różnych terminach, ale zajęcia zdalne dla wszystkich prowadzone będą do 3 grudnia. Oznacza to, że jeżeli nie będzie kolejnych zakażeń, do zajęć w szkole uczniowie wrócą w poniedziałek, 6 grudnia – mówi Krystian Ślęczka, wicedyrektor szkoły.

W Żaganiu część klas obowiązek kwarantanny ma jeszcze w trzech podstawówkach.

– W czwartek, 25.11., przyszła do nas informacja o zakażeniu w SP nr 2, na kwarantannę wysłano cztery klasy: dwie czwarte, szóstą i siódmą. Przez to, że kontakt z osobą zakażoną był już jakiś czas temu, kwarantannę mają włącznie do piątku, 26.11., a od poniedziałku prawdopodobnie wrócą na zajęcia stacjonarne – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty.

Po zakażeniach jeszcze z ubiegłego tygodnia obowiązek kwarantanny mają klasy w SP nr 7 oraz oddział przedszkolny w SP nr 4 w Żaganiu.

W szkołach ponadpodstawowych z kwarantanny wracają uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdy po zakażeniu nauczyciela i uczniów w kwarantannie było 13 klas.

Jeszcze do piątku (26.11.) trwa kwarantanna dla dwóch klas Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Taki obowiązek mają też dwie klasy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Na kwarantannie w tym tygodniu były także klasy z podstawówek w Wichowie, Iłowej, Długiem, Lesznie Górnym i Przecławiu.

Napisz komentarz »