REKLAMA

Zdrowie

Tak źle jeszcze nie było

Opublikowano 26 listopada 2021, autor: jb

W tydzień zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 398 mieszkańców powiatu żarskiego i 232 w powiecie żagańskim.

W całym kraju w tydzień zachorowało 154 tysiące osób. Przez dwa ostatnie dni notowano najwyższe wyniki zachorowań od 9 kwietnia, gdy liczba chorych przekroczyła po 28 tysięcy. Pierwszy raz od ponad pół roku liczba dziennych zgonów z powodu koronawirusa sięgnęła prawie 500.

W tydzień przybyło kolejnych 398 zakażonych mieszkańców powiatu żarskiego, łącznie od początku pandemii zachorowało 6 tys. 100 osób. Przez trzy ostatnie dni liczba zakażonych wahała się w granicy 70 osób.

W powiecie żagańskim w tydzień zaraziły się 232 osoby. Zakażonych do tej pory było już ponad 4 tys. 800 osób. Gwałtownie wzrosła także liczba zgonów związanych z koronawirusem. Statystyki z ostatnich siedmiu dni wskazują na śmierć 15 osób z powodu wirusa lub jego powikłań.

W całym województwie lubuskim przez tydzień zmarło aż 52 zakażonych pacjentów, a do rejestru zakażonych przybyło ponad 3 tys. 300 osób. Łącznie w lubuskim liczba wszystkich zakażeń przekroczyła już 83 tysiące osób.

Znowu zamkną?

Minister zdrowia szczyt zakażeń prognozuje na przełomie listopada i grudnia. Coraz częściej mówi się także o ponownym wprowadzaniu restrykcji, na początek o ograniczeniu liczby osób np. w sklepach, kinach czy restauracjach.

– Takie decyzje będziemy musieli podejmować już prawdopodobnie na początku grudnia – mówił Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Napisz komentarz »