REKLAMA

Gospodarka

Hosso będzie większe

Opublikowano 26 listopada 2021, autor: bj

Robotnicy nie wrócili jeszcze na teren przyszłego centrum handlowego Hosso przy ul. Broni Pancernej w Żarach, ale inwestor stara się o kolejne pozwolenie budowlane.

Do Starostwa Powiatowego w Żarach wpłynął kolejny wniosek o pozwolenie na rozbudowę centrum handlowo-usługowego przy ul. Broni Pancernej. Najnowsza koncepcja centrum handlowego Hosso zakłada postawienie trzeciego budynku, który ma połączyć istniejący – po dawnej farbiarni Dekory i kolejny, który jest na razie tylko w projekcie, a ma powstać od strony ul. Artylerzystów. Trzeci budynek ma sąsiadować z parkingiem Kauflandu. Wejście i dojazd do niego prowadzić mają tylko z ul. Broni Pancernej. Wjazd zostanie jednak przesunięty w stosunku do tego, który istnieje obecnie, o ok. 20 m. To dlatego, że inwestor uwzględnił plany Starostwa Powiatowego, dotyczące przebudowy skrzyżowania ulic Lotników, Artylerzystów i Broni Pancernej na rondo.

Nowy budynek ma być niewielkich rozmiarów. Jego łączna powierzchnia zabudowy ma wynieść ok. 525 mkw. Będzie stanowił – zgodnie z określeniem projektanta – plombę spajającą dwa sąsiadujące z nim budynki.

W przyszłym roku

Pomiędzy nowym budynkiem a istniejącym zaplanowane jest przejście, szerokie na 2,5 metra i wysokie na 3,7 metra.

W budynku dawnej farbiarni Dekory inwestor zaplanował 8 pomieszczeń handlowych i usługowych, o powierzchni od 82 mkw. do 850 mkw. W obu budynkach do lokali wejścia będą z zewnątrz.

 Firma rozpoczęła inwestycję przed dwoma laty, ale prace zostały przerwane w lutym 2020 r.

Przypomnijmy – w październiku 2019 r. budynek od gdyńskiej firmy Graal kupiła szczecińska spółka Platinium H3, związana z Hosso. Firma ma galerię w Świebodzinie, Gubinie (ze sklaepami Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour, Quiosque, Big Star, Vistula, 50 Style, Pepco).

– Otwarcie planujemy w przyszłym roku. Na razie nie mogę podać jakichkolwiek dokładniejszych terminów – mówi Anna Hawrylik z firmy Hosso.

Napisz komentarz »