REKLAMA

Samorząd

Robią interes z Saint Gobain

Opublikowano 26 listopada 2021, autor: nk

250 tys. zł dopłaci urzędowi Miasta w Żarach firma Saint Gobain za działkę znajdującą się przed zakładem przy ul. Szklarskiej. Obecnie znajduje się tam parking.

Żarscy radni z komisji komunalnej zgodzili się na wymianę działek pomiędzy Urzędem Miasta a firmą Saint Gobain. Urzędnicy przekażą działkę, na której obecnie znajduje się publiczny parking przed zakładem przy ul. Szklarskiej, a w zamian za to otrzymają działkę łącząca ul. Szklarską z ul. Westerplatte wzdłuż torów kolejowych, dzięki czemu będę mogli wybudować tam drogę.

Rzeczoznawcy wycenili obie działki. Ta, którą ma przejąć miasto, jest warta 206 tys. zł, natomiast ta, którą dostanie Saint Gobain, warta jest 456 tys. zł.

– Firma zgodziła się dopłacić różnicę, ale ma na to pieniądze tylko w tegorocznym budżecie – przekonywał radnych Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar.

Ma wątpliwości

Większość radnych zgodziła się na wymianę. Jedynie Edyta Gajda, radna TiM, wstrzymała się od głosu.

– Uważam, że miasto powinno podzielić działkę, gdzie obecnie jest parking, w taki sposób, żeby wartością odpowiadała tej, którą przejmujemy. Dzięki temu pozostałyby tam miejsca na parking dla mieszkańców miasta – uważa E. Gajda.

P. Faliński przekonywał, że według zapewnień szefostwa Saint Gobain firma nie zamierza zmieniać sposobu wykorzystania działki. Dalej ma tam być parking. Z tą różnicą, że to Saint Gobain będzie decydowało, kto może tam parkować.

Napisz komentarz »