REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Łatwopalny Eurocash

Opublikowano 26 listopada 2021, autor: bj

Kolejny pożar starego Eurocasha w Żarach. Stoi i kusi, bo nikt się nim nie interesuje.

Płomienie wewnątrz hali dawnego Eurocash przy ul. Zielonogórskiej w Żarach pojawiły się ok. 10.30, w środę 24.11.

W tym miejscu wielokrotnie dochodziło do pożarów, w tym jeden pochłonął ludzkie życie. Teraz paliła się wersalka i śmieci. W budynku nie ma instalacji elektrycznej ani gazowej, dlatego wstępnie jako przyczyna pożaru przyjęte zostało podpalenie.

Nie sprzedali, można podpalać?

Chylący się ku ruinie stary market, po kilku pożarach, przez lata dewastowany przez wandali, ciągle okazuje się zagrożeniem. Choć pod koniec kwietnia zmienił właściciela (podczas komorniczej licytacji w sądzie kupiło go do spółki kilku przedsiębiorców). Jednak teraz czekają na nowego kupca.

Działkę w Żarach przy ul. Zielonogórskiej, z  dawnym  Eurocashem kupili za 1 mln 200 tys. zł, choć licytacja zaczęła się od niespełna 700 tys. zł.

Dla komornika to była i tak kropla w morzu należności, bo poprzedni właściciele nieruchomości mieli na hipotece zapisany kredyt na 880 tys. zł, 1 mln zł należności dla Jeronimo Martins Dystrybucja (właściciel Eurocash), ponad milion dla skarbówki – bez odsetek, ponad 730 tys. zł dla Banku Spółdzielczego, tyle samo podatków dla miasta, ponad 200 tys. zł dla ZUS i kilka drobniejszych należności dla firm.

Nowi właściciele po licytacji nie chcieli odpowiedzieć, czy planują tu inwestycję, choć wcześniej już inwestowali w Żarach – mają m.in. hotel sklep i restaurację.

Działka znów wystawiona została na sprzedaż. Za prawie 2 i pół mln zł..

Napisz komentarz »