REKLAMA

Sport

Wszyscy na halę!

Opublikowano 26 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Żarskiej Ligi Futsalu zainaugurują rozgrywki nowego sezonu już w najbliższy weekend (27-28 listopada). O puchar powalczy 16 drużyn.

Wszystkie mecze odbywać się będą w hali przy ul. Podwale. W sobotę, 27.11., od godz. 16.00 planowane są trzy mecze 1. kolejki, w niedzielę – następnych pięć (od godz. 15.00). Rozgrywki, tak jak w ubiegłych latach, podzielone zostały na trzy rundy. Pierwsza będzie toczyła się w czterech grupach. W ramach nich drużyny rozegrają mecze „każdy z każdym”. W drugiej rundzie po dwie najlepsze z każdej grupy stworzą tzw. „Ligę Mistrzów”, a pozostałe „Puchar UEFA” .  – Tutaj rozgrywki będą toczyły się również w systemie „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich kolejek cztery najlepsze ekipy (pierwsza z czwartą i druga z trzecią) spotkają się w półfinale. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają o mistrzostwo ligi w wielkim finale – mówi Jacek Mondorowicz, organizator.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 16 drużyn: Zorza Kadłubia, ZBW Bryczkowski, Magicy, ZZO Marszów, Elektrod Małomice, Strzelę Ci bramę, Dziadzia Team, MMAlu, Unia II Kunice, Formozianka, Crips, Inox-Technik Professional Welding, Jar-Bud, Bezkitu, Altrax Tuplice i FC Drewniaki. Prezentacja ich składów  co tydzień w „Regionalnej”. 

Napisz komentarz »