REKLAMA

Zdrowie

Zaszczepieni też leżą w szpitalach

Opublikowano 19 listopada 2021, autor: jb

Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem odnotowano przez ostatnie siedem dni.

Wśród pacjentów szpitali przybywa zakażonych osób, które były wcześniej zaszczepione. Przeważają jednak pacjenci w przedziale 40-60 lat, którzy szczepienia nie przyjęli. W ostatniej dobie, na 65 pacjentów covidowych 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu i Żarach, 42 nie było zaszczepionych.

Od początku pandemii w województwie lubuskim koronawirusem zaraziło się już ponad 80 tys. 600 osób.

Choć ze względu na długi weekend przez kilka dni w kraju były niższe dzienne statystyki zakażonych, bo robiło się wtedy mniej testów, zupełnie nie widać tego w przypadku powiatu żarskiego. Liczba dziennych zakażeń była tu w ostatnim tygodniu najwyższa od kilku miesięcy. W tydzień przybyło 256 zakażonych, prawie przez cały tydzień odnotowywano powyżej 30 zakażonych dziennie. Najwięcej było ich w czwartek, 17.11., gdy do rejestru chorych przybyło kolejnych 55 osób. To najwięcej od początku kwietnia. Przełożyło się to na liczbę aż 1.061 osób w kwarantannie.

Jeszcze więcej, bo 1.127 osób z powiatu żagańskiego miało obowiązek przebywania w kwarantannie w ostatniej dobie. W tydzień do rejestru chorych przybyło 169 mieszkańców powiatu.

W całym województwie przez ostatnie siedem dni przybyło ponad 2 tys. 200 zakażonych. W kraju było to już prawie 117 tysięcy.

Napisz komentarz »