REKLAMA

Zdrowie

Uczniowie na kwarantannie

Opublikowano 19 listopada 2021, autor: bj

Kolejna fala pandemii daje coraz mocniej o sobie znać. Na kwarantanne kierowani są uczniowie i przedszkolaki.

Zdalne zajęcia w tej chwili odbywają się w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku – 2 klasy oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach – jedna klasa. Uczniowie wrócą do zajęć stacjonarnych w poniedziałek, 22.11. W izolacji jest też 1 klasa w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Żarach. Oni mają wrócić do ławek 23.11.

– We wszystkich przypadkach źródłem zakażenia byli uczniowie – mówi Bartłomiej Kubiak, naczelnik wydziału edukacji i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Żarach.

W Miejskim Przedszkolu nr 7 przy ul. Szymanowskiego w Żarach pozytywny wynik testu pojawił się w rodzinie przedszkolaka. W efekcie na kwarantannę trafiła trójka dzieci.

Z kolei w Miejskim Przedszkolu nr 10 przy ul. Okrzei dwójka nauczycieli przebywa w izolacji domowej, natomiast kwarantanną zostało objętych 29 dzieci i 1 osoba z obsługi.

W Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. G. Zapolskiej jedna klasa do dziś, 19.11., ma zajęcia zdalne, bo zakażony jest nauczyciel.

W Jedynce kwarantanną objęci zostali uczniowie klas III, IV, VII i VIII – łącznie 55 osób. Wracają do szkoły w poniedziałek, 22.11.

W Trójce to samo dotyczy 1 nauczyciela i pięciorga uczniów.

W Katoliku do szkoły w ramach zajęć stacjonarnych wrócą w poniedziałek, 22.11., uczniowie klas I i III, w sumie 11 osób.  To z uwagi na zakażenie u jednego nauczyciela.

W Szkole Społecznej wirus pojawił się u 1 nauczyciel i 1 ucznia. Dlatego grupa 10 uczniów korzysta z zajęć zdalnych.

W Olbrachtowie dziś, w piątek 19.11.,  pierwszy dzień w szkole po izolacji spowodowanej zakażeniem koronawirusem pojawili się uczniowie klas IV i VII. Łącznie zdalne zajęcia miały 34 osoby – informuje Elżbieta Dawidowicz-Kmiecik, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie.

 

 

Napisz komentarz »