REKLAMA

Komunikacja

Cztery nowe drogi

Opublikowano 19 listopada 2021, autor: bj

Ponad 700 tys. zł kosztować będą cztery drogi na terenie gminy Żary.

Firma Tandem zajmie się budową gminnych wewnętrznych dróg w Mirostowicach Górnych i Sieniawie Żarskiej.

– W przypadku naszej miejscowości będą dwie. Na jednej zostanie położony nowy asfalt, druga zostanie wybudowana od nowa i prowadzić będzie do niedawno powstałych zabudowań – cieszy się Andrzej Walczak, sołtys Mirostowic Górnych.

Każdy odcinek ma po ok. 140 m długości, a ich szerokość sięgać ma 3 metrów. Przy okazji remontu zostaną wybudowane zjazdy na działki. W przypadku nowo budowanej drogi ekipa Tandemu będzie musiała przebudować sieć telekomunikacyjną. Całość kosztować będzie nieco ponad 366 tys. zł.

W Sieniawie Żarskiej również inwestycja dotyczy dwóch dróg. Będą nieco krótsze, bo 130-metrowe, ale obie będą miały na całej długości 3 metry szerokości. Do tego dojdą również 3-metrowe zjazdy na posesje. Zadaniem wykonawcy będzie regulacja wysokości studzienek i przebudowa sieci telekomunikacyjnej na odcinku ok. 51 m i wykonanie poboczy.

Koszt wyniesie niespełna 363 tys. zł.

– Zakończenie prac zostało zaplanowane do końca roku. W poniedziałek, 22.11., będzie podpisana umowa z wykonawcą – informuje Piotr Dziok, kierownik referatu inwestycji i infrastruktury w Urzędzie Gminy w Żarach.

Napisz komentarz »