REKLAMA

Samorząd

Szukają lepszego kandydata

Opublikowano 19 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Konkurs na nowego prezesa żagańskiej spółki Arena został unieważniony. Jej rada nadzorcza ogłosiła kolejny.

Chętnych na fotel prezesa Areny było trzech. Oferta Krzysztofa Urbaniaka została odrzucona z przyczyn formalnych. Na placu boju zostało dwóch kandydatów, Dariusz Frejman, były prezes żagańskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji i Mariusz Kaczyński, strażak oraz trener juniorów młodszych Czarnych Żagań.

– Żaden z kandydatów nie spełnił naszych oczekiwań, dlatego postanowiliśmy ponowić nabór – mówi Jerzy Wojnar, przewodniczący rady nadzorczej spółki Arena. – Chcemy wybrać jak najlepszego.

W kuluarach mówiło się, że Frejmana nie chce burmistrz Andrzej Katarzyniec. Frejman odchodził z MZK w niełasce, gdy skończyła mu się kadencja na stanowisku prezesa. Burmistrz nie był zadowolony z efektów jego pracy.

Z kolei M. Kaczyński nie kryje zaskoczenia.  

– Nie spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia. Miałem sporo pomysłów na zarządzanie Areną i przywrócenie do użytku miejskiego kąpieliska przy ul. Niepodległości. Teraz to już nie wiem, jakie są oczekiwania władz – mówi.

 

Spore wyzwanie

Władze spółki czekają na kandydatów do 22 listopada. Przypomnijmy, poprzedni prezes Tomasz Hucałzrezygnował ze stanowiska, żeby – jak poinformował – reaktywować własną działalność, związaną z prowadzeniem imprez sportowych. 

Spółka Arena co roku generuje coraz większe straty i gdyby nie pomoc z rządowej tarczy antykryzysowej (ok. 600 tys. zł), miasto musiałoby do jej działalności dołożyć jeszcze większe pieniądze. Dodajmy, że w sierpniu radni dokapitalizowali ją kwotą 2,9 mln zł. A przed Areną kolejne trudne zadania. Nie tylko znalezienie ogromnych funduszy na przebudowę miejskiego kąpieliska przy ul. Niepodległości, ale i duże inwestycje w budynku Areny, przy ul. Kochanowskiego. W maju przyszłego roku kończy się termin ważności homologacji węzła cieplnego basenu krytego. Z szacunku wynika, że to koszt rzędu 500-700 tysięcy zł. 

Były prezes prezes zarabiał miesięcznie 9 tys. 128 zł brutto.

Napisz komentarz »