REKLAMA

Kronika policyjna

Z fantami i narkotykami

Opublikowano 19 listopada 2021, autor: bj

Pędzili z Niemiec ciągnąc kradziona przyczepkę. W aucie mieli narkotyki. Zatrzymali się dopiero, gdy drogę zajechał im radiowóz.

W pościg za volvo ciągnącym przyczepkę, które nie zatrzymało się do kontroli za naszą zachodnią granicą, ruszyli w nocy z piątku na sobotę (12/13.11.) policjanci z żarskiej komendy.

– Dyżurny żarskiej jednostki otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, że funkcjonariusze niemieccy prowadzą pościg transgraniczny za tym autem. Ścigany przejechał granicę w Łęknicy i ruszył w kierunku Tuplic i Lubska – informuje Aneta Berestecka, rzecznika policji w Żarach.

Policjanci natknęli się na podejrzane volvo na terenie gminy Brody. Włączyli koguty i syreny. Kierowca uciekał w kierunku Lubska. Policjantom udało się go wyprzedzić i zmusić do zatrzymania. Z auta wyskoczyli dwaj mężczyźni. Stróże prawa pobiegli za nimi, zatrzymali ich po krótkim pościgu. Po chwili dojechali niemieccy policjanci.

– Potwierdzili, że volvo nie zatrzymało się do kontroli, a przyczepka oraz znajdujący się na niej komplet kół pochodzą z kradzieży – mówi A. Berestecka.

Ale to nie wszystko. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli pudełeczko, w którym była marihuana. Narkotyki znaleźli również w mieszkaniu jednego z mężczyzn. Zarzuty paserstwa oraz niezatrzymania się do kontroli usłyszał 33-latek, a jego o rok starszy kompan odpowie za posiadanie środków odurzających oraz paserstwo. Obaj są mieszkańcami powiatu żarskiego. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec nich dozów oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »