REKLAMA

Sport

Zdziesiątkowany, ale zwycięski

Opublikowano 19 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Choć mocno osłabieni, dali radę. Żagańscy siatkarze pokonali Stoczniowca Gdańsk 3:1 i odbili się od dna tabeli.

Drużyna WKS-u do sobotniego spotkania (14.11) przystąpiła bez sześciu zawodników, w tym liderów: atakującego Piotra Sajdaka i libero Bartosza Odwarznego, którzy wyjechali wraz ze swoją brygadą bronić wschodnich granic przed imigrantami. Z powodu zabiegu nie zagrał również drugi libero, Jakub Jezierski. Trener Krzysztof Dobek w trybie awaryjnym ściągnął do zespołu Adriana Kołodziejczyka, który w poprzednim sezonie grał w Sobieskim. Więcej minut na parkiecie spędzili również  młodzieżowcy: Aleks Kłysz oraz wracający do gry Mikołaj Głowacki, który w ostatnich dniach walczył z covidem.

– Mimo tych poważnych osłabień i perturbacji, udało się rozegrać dobry mecz. W pierwszym secie daliśmy sobie wydrzeć wygraną w amatorski sposób. Prowadząc 20:19, straciliśmy pięć punktów poprzez niewymuszone błędy, psując m.in. dwie zagrywki – mówi K. Dobek. – Szczęście uśmiechnęło się do nas w drugim secie, w którym wygraliśmy do 23. W dwóch kolejnych rywale nie istnieli. Pewnie je wygraliśmy, do 16 i 19.

Po siedmiu kolejkach Sobieski jest na ósmym miejscu z bilansem 2 wygranych i 5 porażek. Choć przed sezonem jego działacze zapowiadali walkę o awans, to jednak te plany trzeba mocno zweryfikować.

– Myślę, że po takim falstarcie teraz musimy patrzeć za siebie, a nie na czub tabeli. Czołówka zespołów ma dużo wyższe budżety i co chwilę ściąga bardzo dobrych zawodników – mówi K. Dobek. – My mamy spore problemy kadrowe, poza tym nie wszyscy regularnie trenują. Z tego powodu klub rozwiązał kontrakt z Patrykiem Kozdroniem.

W sobotę, 20.11., „wojskowych” czeka kolejny trudny mecz – w Słupcy zmierzą się z piątym w tabeli Konspolem.

WKS Sobieski Żagań – Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (22:25, 25:23, 25:16, 25:19)

WKS Sobieski: Kłysz, Kołodziejczyk, Goltz, Mańko, Kleinschmidt, Gajowczyk, Zasłonka oraz Czyżak, Kowalski, Głowacki i Kwiecień

Napisz komentarz »