REKLAMA

Wasze sprawy

Drzewa znikają z parku

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Potężne dęby są wycinane w szprotawskim parku, w rejonie ul. Warszawskiej. – Dlaczego burmistrz na to pozwala? Nie będzie czym oddychać w tym mieście! – alarmują nasi czytelnicy.

Wycinka trwa w najlepsze przy alei parkowej, tuż za budynkami Ligi Obrony Kraju, w kierunku ul. Dębowej.

– Mieszkam od urodzenia w pobliżu tego parku i z przykrością obserwuję, jak co roku kurczy się jego drzewostan. W ostatnim czasie wycięto kolejne zdrowe okazałe dęby. Do burmistrza nie mogłem się dodzwonić, za to Straż Leśna zareagowała i trzy dni temu wycinkę przerwano – mówi pan Krzysztof. – Wycięte dęby porzucono i leżą tak do dziś. Ktoś po cichu wycinał drzewa i rąbał je na kawałki. Wcześniej, na polu od strony parku w kierunku Dziećmiarowic wycięto kilkadziesiąt innych drzew. Dla kasy i zysków znikają nasze zielone płuca. A tyle się mówi o ekologii! Ten proceder podsumuję tak: „Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli”.

Komu przeszkadzały okazałe dęby w parku?

– Usunięto drzewa z lasu komunalnego – potwierdza wiceburmistrz Szprotawy, Dorota Grzeszczak. – Powodem usunięcia drzew był ich stan zdrowotny oraz zagrożenie zdrowia i życia dla osób, które użytkują drogę w pobliżu lasu. Drzewa miały wypróchniały pnie oraz złamaną koronę.

Napisz komentarz »