REKLAMA

Samorząd

Kibel za ćwierć bańki

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Żagania to dobry gospodarz. Wie, że o komfort swoich wyborców trzeba dbać. I nawet w przyziemnych sprawach zapewnić odrobinę luksusu. Dlatego postawi nam szalet za ponad ćwierć miliona złotych.

W końcu potrzeba publicznego szaletu przycisnęła urzędników. I zafundują nam ekskluzywny wychodek. Pierwotnie kibel miał kosztować 180 tys. zł, ale w przetargach oferty firm znacznie przekraczały budżet miasta. W pierwszym ceny sięgnęły nawet 430 tys. zł, w drugim były nieco niższe, ale i tak za wysokie. Na wniosek burmistrza radni zgodzili się na dołożenie do szaletu kolejnych 85 tys. zł. Ostatecznie, po negocjacjach z firmami, za najlepszą uznano propozycję Budotechniki z Pilchowic, która zadeklarowała, że postawi w Żaganiu kibelek za 265 tys. zł.

Pięknie i nowocześnie

Szalet stanie przy wjeździe na teren dawnego zakładu zamrażarek – Polar (Zamex). Podczas spacerku, zakupów czy przy okazji innych spraw będzie można skoczyć za potrzebą do kibelka za ćwierć miliona i za tę przyjemność wygodnie zapłacić nie tylko bilonem, ale i kartą.

Firma z Pilchowic produkuje toalety publiczne o różnym wyglądzie. Jest w czym wybierać. Kibelek może mieć drewnianą elewację, może też imitować mur pruski, są również nowoczesne projekty z metalu.

Jak podkreśla burmistrz Andrzej Katarzyniec – kibel w Żaganiu ma być przede wszystkim wandaloodporny, więc raczej będzie to metalowa konstrukcja.

Kibel ma być do dyspozycji miesiąców w ciągu najbliższych pięciu miesięcy.

Kompleksowo

Miejski szalet będzie ostatnim akordem dość kosztownych inwestycji na Ratuszowej.  Remont tej ulicy kosztował 1 mln 117 tys. zł. Za tę kwotę starą kostkę brukową wymieniono na… starą kostką brukową. Do tego położono stare poszczerbione krawężniki. Obok powstało 12 miejsc parkingowych za 408 tys. zł!

Napisz komentarz »