REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Rowerem pod samochód

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: mk

70-latka na rowerze wymusiła pierwszeństwo na samochodzie.

Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z 1 Maja w Żarach w środę (10.11) około godz. 11.00, 70-letnia kobieta wymusiła pierwszeństwo na kierowcy forda. Kobieta wjechała na przejście dla pieszych na rowerze.

– Usłyszałem tylko huk – opowiada Ryszard Kurzawski, partner potrąconej kobiety, który również jechał rowerem. – Zatrzymałem się i zobaczyłem, że leży. Rower był cały pokrzywiony. Ale niewiele widziałem z wypadku, bo jechała za mną – mówi mężczyzna.

70-latka wjechała na przejście rowerem. Kierowca forda nie miał szans, żeby się zatrzymać. Jechał od strony ul. Podwale i opuszczał już skrzyżowanie.

– Miałem drogę z pierwszeństwem przejazdu – mówi Tadeusz Kardasz, kierowca forda. – Minąłem już pół skrzyżowania. Obserwowałem, co się przede mną dzieje, czy mogę wjechać na przejście i wtedy ta pani wjechała z lewej strony, od Wrocławskiej. Pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego – dodaje T. Kardasz.

Kobieta za brak ostrożności i spowodowanie wypadku została ukarana mandatem w wysokości 220 zł. W szpitalu jej obrażenia okazały siępowierzchowne i mogła wrócić do domu.

Napisz komentarz »