REKLAMA

Komunikacja, Wasze sprawy

Jeszcze poczekają

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: bj

To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców Mirostowic Dolnych (gm. Żary), którzy już cieszyli się na nowy chodnik w swojej miejscowości.

Starostwo Powiatowe, które ogłosiło przetarg na budowę chodnika, musiało go unieważnić. Powód? Brak chętnych wykonawców.

– Musieliśmy zwrócić także dotację w wysokości 60 tys. zł, bo warunkiem jej wypłacenia było wykorzystanie pieniędzy w tym roku. Zrealizować inwestycję będziemy mogli najwcześniej w 2022 r. – tłumaczy Józef Radzion, starosta.

Swój wkład w chodnik miała włożyć także gmina.

– Oczywiście znam sytuację i te pieniądze w przyszłorocznym budżecie na ten cel zostaną zabezpieczone – zapewnia Leszek Mrożek, wójt gminy Żary.

Około 700-metrowy odcinek chodnika w Mirostowicach Dolnych w założeniu kosztować ma 260 tys. zł. Inwestycja ma być podzielona na kawałki, bo cały chodnik, począwszy od centrum wsi w kierunku Łazu, ma ponad 2 kilometry długości.

Na inwestycję mieszkańcy czekają od lat. Zbigniew Witka, sołtys Mirostowic Dolnych, w sprawie chodnika niemal ścieżkę wydeptał.

– Walczymy o to od 2006 roku. Na razie wciąż jesteśmy w punkcie wyjścia – mówi Z. Witka.

Mieszkańcy, w szczególności rodzice, obawiają się  o ich bezpieczeństwo dzieci. Do szkoły uczęszcza około 200 uczniów. Miejscowych, czyli tych, których nie dowozi autobus, jest połowa.

Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

 

Napisz komentarz »