REKLAMA

Samorząd

Jak grzyby po deszczu

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aż pięć nowych farm fotowoltaicznych powstanie w gminie Szprotawa.

Burmistrz Mirosław Gąsik wydał decyzje środowiskowe na powstanie czterech farm fotowoltaicznych, w tym dwóch w Pasterzowicach (dla firmy MITHRA II z Krotoszyna oraz MITHRA V z Warszawy) oraz w Cieciszowie (dla spółki PCWO Energy Projekt  z Warszawy) i w Borowinie (dla firmy EKOVP-29 z Zielonej Góry), a także zgodę dla instalacji wolnostojących paneli fotowoltaicznych o mocy do 1 MW w Siecieborzycach (spółka Greenfield z Warszawy). 

Ale to nie koniec wysypu farm w gminie. Trwają postępowania w sprawie pozwoleń na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 10 MW w Cieciszowie oraz o mocy do 3 MKW w Nowej Koperni. Obie chce postawić spółka Sun Farms z Wrocławia. 

– Zawieszone zostało postępowanie w sprawie budowy farmy fotowoltaicznej w Dziećmiarowicach, do czasu przedłożenia prze  inwestora raportu o oddziaływaniu na środowisko – informuje burmistrz. Chce ją tam postawić spółka PCWO Energy Projekt z Warszawy.

komentarz »
  1. Pawto 21 listopada 2021 16:44 - Odpowiedź

    Burmistrz Mirosław Gąsik wydał decyzje środowiskowe na powstanie czterech farm fotowoltaicznych, w tym dwóch w Pasterzowicach (dla firmy MITHRA II z Krotoszyna oraz MITHRA V z Warszawy) oraz w Cieciszowie (dla spółki PCWO Energy Projekt z Warszawy) …. Tylko jakos droga Dzikowice – Pasterzowice to 20 lat powstaje mozna mozna ..Swoje inwestycje bez jeszcze mieszkańców to szybko rosną

Napisz komentarz »