REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Młynówka sprzedana

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Pensjonat Młynówka w żagańskim parku kupił przedsiębiorca z Dzietrzychowic, Grzegorz Antosz.

Właściciel firmy Aneko z branży budowlanej był jedynym chętnym w drugim już przetargu na sprzedaż Młynówki. Pierwszy zakończył się fiaskiem. Zabytek od miasta kupił za 484 tys. 800 zł. Grzegorz Antosz nie wyklucza, że w Młynówce będzie prowadzić usługi hotelowe.

– To jedna z koncepcji, którą muszę jeszcze przeanalizować – zastrzega w rozmowie z „Regionalną”. – Ze względu na stan techniczny budynku zależy mi, by jak najszybszej zabezpieczyć go przed dalszą dewastacją. Aby aura nie pogłębiała zniszczeń. Następnie przystąpię do przygotowania projektów, planu remontu oraz ostatecznej koncepcji funkcjonowania. Zakres prac muszę konsultować z konserwatorem zabytków. Chciałbym zachować charakter tego miejsca oraz przeznaczenie usługowe, aby nadal stanowił ciekawy punkt na mapie Żagania.

Dodajmy, że w drugim przetargu burmistrz Andrzej Katarzyniec obniżył cenę Młynówki z 720 tys. zł do 480 tys. zł. Od czasu eksmisji lokatorów w ubiegłym roku budynek, w którym kiedyś oferowano tanie noclegi oraz funkcjonował bar, dwukrotnie okradziono.

Napisz komentarz »