REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kraksa na obwodnicy

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: bj

Było jeszcze ciemno, gdy bmw zjechało na przeciwległy pas i staranowało niewielką corsę. Co było przyczyną tego wypadku, sprawdza policja.

Dwa kompletnie rozbite auta – bmw i opel corsa oraz zablokowana obwodnica to efekt wypadku, do którego doszło w sobotę, 6.11., w okolicy ronda łączącego żarską obwodnicę z drogą w kierunku Zielonej Góry oraz ul. Zielonogórską.

– Wezwanie otrzymaliśmy przed godz. 6 rano. Kierowcy wydostali się z aut o własnych siłach, ale kobieta prowadząca corsę uskarżała się na ból. Została jej udzielona pierwsza pomoc – informuje st. sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

– 21-latka zgłaszała ból pleców, kręgosłupa szyjnego oraz ręki. Została przewieziona na SOR – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Po badaniach okazało się, że obrażenia 21-letniej kobiety są poważniejsze.

Winna brawura?

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 29-letni żaranin kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas, uderzając czołowo w prawidłowo jadącego opla corsę, za kółkiem którego jechała 21-letnia mieszkanka Żar. Oboje kierowcy byli trzeźwi – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »