REKLAMA

Sport

Agros najlepszy w województwie!

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Świetny występ zaliczyli lekkoatleci z Żar i Żagania w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych U 16 oraz w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego „Lekkoatletyka dla każdego” na terenie żagańskiego parku pałacowego (6.11.).

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych do lat 16 trzeci na mecie zameldował się Kacper Zdzyniecki z WKS Sobieski Omega Systems Żagań, który stoczył pasjonującą walkę na dystansie 2 km. Wśród dziewcząt na dystansie 2,5 km brylowała zawodniczka żarskiego Agrosu, Ewa Fabiszewska, która ze srebrnym medalem stanęła na drugim stopniu podium. Jej klubowy kolega, Jakub Kowalski, zajął szóste miejsce w rywalizacji na 3 km.

 W Mistrzostwach Województwa Lubuskiego „Lekkoatletyka dla każdego” w przełajach na 500 m (do 12 lat) srebro wywalczyła Anna Baworowska z Akademii Biegowej Żary, czwarte miejsce zajęła Marta Kultys z WKS-u Sobieski Omega Systems Żagań. Wśród chłopców do 12 lat (500 m), na najniższym stopniu podium stanął Patryk Borowiec z Akademii Biegowej Żary.  W biegu na 1 km do 14 lat druga na mecie zameldowała się Adrianna Wasilewska z Agrosu Żary, a trzecia – Maria Szymczak z Uczniaka Szprotawa. Piąte miejsce zajęła kolejna zawodniczka Agrosu – Jagoda Ksiąg. W tej samej kategorii, wśród chłopców wygrał Julian Thoman przed Michałem Kiernożyckim (obaj – Agros). Czwarty był reprezentant Uczniaka Szprotawa, Hubert Sobczyński, a piąty – Bartłomiej Strzygocki z Agrosu.

– Jestem dumny ze swoich podopiecznych. Ich świetne występy dały Agrosowi trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w makroregionie i pierwsze w naszym województwie – mówi Dariusz Wisz, trener Agrosu. – Fajnie zaprezentowali się też nasi najmłodsi lekkoatleci, w grupach do 12 i 14 lat. Walczyli do końca, jak na prawdziwych sportowców przystało. Dodajmy, że w trzeciej imprezie tego dnia, 46. Crossie Żagańskim, reprezentant  Agrosu, Kamil Gierula, zajął czwarte miejsce w rywalizacji seniorów na 4 km. Drugi w biegu zawodników do 18 lat na 3 km był Daniel Nowak z Uczniaka, czwarty – jego klubowy kolega, Igor Kotwicki, piąty – Bartosz Kułdosz z Agrosu, szósty  -Wiktor Kiendyś, ósmy Igor Sobczyński (obaj z Uczniaka).

Napisz komentarz »