Dwie wygrane i porażka

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Drużyna drugoligowego BC Swiss Krono przegrała u siebie z zespołem z Pleszewa. W miniony weekend wygrały za to nasze trzecioligowe drużyny.

W sobotnim spotkaniu (6.11.) 7. kolejki BC Swiss Krono uległ koszykarzom KS Kosz Kompaktowy Pleszew 69:79. Do przerwy był remis, po 39. Żaranie kiepsko wypadli w drugiej połowie, zdobywając zaledwie 30 punktów. Najlepiej punktowali dla BC: Nikodem Sirijatowicz – 20, Maciej Leszczyński – 16 i Kamil Olejnik – 12. Walczący o awans żarski zespół z bilansem 4 zwycięstw i 3 porażek jest dopiero na siódmym miejscu.

Wygrała za to ich druga drużyna w III lidze. Podopieczni Grzegorza Kukiełki pokonali na wyjeździe UKS SMS Karpacz 101:98. Najlepszy występ w sezonie zaliczyli: Kacper Mysiorek, zdobywca 42 punktów oraz Sebastian Jankowski, który zgromadził 31 oczek.

Łatwe zwycięstwo odnieśli również nasi trzecioligowcy z MKS-u Sokół Basketball Żary, którzy rozgromili Turów Zgorzelec 105:60. Najwięcej punktów zdobyli: Krzysztof Kamiński – 19, Karol Cieśliński – 18 i Paweł Pawlikowski – 14.

– To był masz pierwszy mecz na własnym parkiecie. Koszykarze wyszli trochę stremowani przy tak licznej publiczności – mówi Radosław Barcz, trener Sokoła. – Dlatego pierwsza kwarta wyszła słabo. Zdobyliśmy zaledwie 11 punktów.  Potem weszliśmy na swoje tory i było już coraz lepiej. W trzeciej kwarcie rzuciliśmy 36 punktów, trafiając aż sześć razy zza łuku. Skończyło się na setce i 45-punktowej przewadze.

Po 6. kolejkach III ligi BC Swiss Krono II jest drugi w tabeli, Sokół – tuż za nim.