REKLAMA

Sport

Złoci pancerniacy

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Reprezentanci Czarnej Dywizji z Żagania nie mieli sobie równych w Mistrzostwach Wojska Polskiego w piłce siatkowej. Zostali mistrzami i to bez straty seta!

W zawodach w Sulechowie o mistrzostwo rywalizowało w sumie 10 drużyn  reprezentujących wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych. Drużyna 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wygrała wszystkie mecze w grupie B.

W pierwszym dniu mistrzostw nasi pancerniacy pokonali 2:0 reprezentację Sił Powietrznych, by następnie wygrać 2:0 z siatkarzami Dowództwa Garnizonu Warszawa. Następnie Czarna Dywizja pokonała jednego z faworytów mistrzostw – zespół gospodarzy 2:0. W takim samym stosunku uporała się z 12. Dywizją Zmechanizowaną ze Szczecina.

W ostatnim meczu grupowym, będąc już pewnym pierwszego miejsca, zwyciężyła z reprezentacją 18. Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec, również 2:0.

Siatkarze z Czarnej Dywizji byli również bezkonkurencyjni w półfinale, pokonując reprezentację Marynarki Wojennej, a swoją dominację udokumentowali w finale, pewnie wygrywając z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

W reprezentacji żagańskiej dywizji nie brakuje zawodowych siatkarzy, jak choćby liderów drugoligowego Sobieskiego, Piotra Sajdaka czy Huberta Mańko.

Napisz komentarz »