REKLAMA

Sport

Piast to całe moje życie

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Mówi Zygmunt Kułacz, wieloletni prezes Piasta Iłowa, który otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Odznaczenie otrzymał od wicemarszałka województwa lubuskiego, Stanisława Tomczyszyna i prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, Roberta Skowrona na czwartkowej sesji Rady Powiatu (4.11.).

Kułacz przez ponad 40 lat z przerwami działał w zarządzie Piasta, przez 25 lat był jego prezesem. Za jego czasów drużyna piłkarska święciła największe triumfy w lidze, klub wychował takie gwiazdy jak reprezentant Polski Łukasz Garguła czy Adrian Rakowski.  Największym sukcesem klubu był awans do III ligi w 1982 roku.

– Poświęciłem życie temu klubowi. Nawet po odejściu z zarządu, w 2015 roku, jestem na każdym meczu i kibicuję drużynie. Piasta zawsze będę miał w sercu – zapewnia Z. Kułacz, który do tej pory jest honorowym prezesem Piasta i członkiem zarządu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej jako sekretarz.  – Piast to nie tylko futbol, to również sekcja szachowa, którą założyłem w 1974 roku. Szachiści dwukrotnie wygrywali mistrzostwo województwa.

Napisz komentarz »