Remis nie zadawala nikogo

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

W meczu drużyn walczących o utrzymanie w klasie okręgowej Moczynianka Moczyń podzieliła się punktami z LZS-em Kado Górzyn (2:2).

Obie drużyny ciułają każdy punkcik, potrzebny do utrzymania w lidze. LZS po odejściu kilku podstawowych zawodników już nie jest tak silnym zespołem, jak w poprzednim sezonie. Z kolei beniaminek z Żagania ostatnie trzy mecze sromotnie przegrał (19 straconych goli!) i bardzo chciał przełamać kiepską serię, wygrywając z sąsiadem w tabeli.

W pierwszej połowie sobotniego meczu (6.11.) LZS miał dwie stuprocentowe okazje do zdobycia goli, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem Moczynianki nie wykorzystał Kamil Dyderski. W 36. minucie gola dla gospodarzy zdobył Emilian Kiciński i choć Dyderski w drugiej połowie wyrównał, miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie, po akcji Ernesta Cecuły. LZS atakował, ale Moczynianka mądrze się broniła.

Wszystko się posypało w 87. minucie, gdy bramkarz gospodarzy, Mateusz Bartczak, wyszedł do piłki z pola karnego, aby udaremnić akcję Kado. Sfaulował zawodnika gości, za co został ukarany czerwoną kartką. Przyjezdni zwietrzyli szansę. Ostatnie minuty to oblężenie bramki Moczynianki. Goście wyrównali już w doliczonym czasie, za sprawą Erwina Mroza. Ten sam zawodnik miał piłkę meczową, ale minutę później w podbramkowym zamieszaniu trafił w poprzeczkę.

– Nie ukrywam, że przyjechaliśmy do Żagania po trzy punkty. Moczynianka to jedna z najsłabszych drużyn ligi, a już na pewno w obronie. Niestety, sami nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie – skwitował trener LZS-u, Andrzej Michalski. – W samej końcówce mieliśmy okazję na 3:2, ale zabrakło szczęścia. Gospodarze zagrali ambitnie, nam zabrakło konsekwencji w grze obronnej. Niewykluczone, że w zimowej przerwie trzeba będzie wzmocnić defensywę.

Moczynianka Moczyń – LZS Kado Górzyn 2:2 (1:0)

bramki: Kiciński (36. min), E. Cecuła (76. min) – K. Dyderski (71. min), Mróz (90 + 1. min.)
Moczynianka: Bartczak – Nowakowski, Majewski, Morgis (od 45. min Kicyła), Pieczarka, E. Cecuła, Buganik, Matusiak (od 68. min K. Cecuła) – Szymoński, Kiciński, Jankowski (od 87. min Szwed)
LZS Kado: R. Dąbrowski – Ćwik, Poprawski, Nawrocki (od 77. min Buko), Kurpisz, M. Dyderski, Kniat, A. Dąbrowski – K. Dyderski, Błądek, Mróz