REKLAMA

Sport

Delta lepsza niż Wieczysta Kraków

Opublikowano 12 listopada 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze z Sieniawy Żarskiej idą przez rozgrywki klasy A jak burza. Wygrali wszystkie 12 spotkań w lidze. To nawet lepszy bilans niż słynnej Wieczystej Kraków, która na tym poziomie rozgrywek ma o jedną wygraną mniej.

W sobotę, 6 listopada, Delta rozgromiła lokalnego rywala, Łużyczankę Lipinki Łużyckie 5:1. Mogła wyżej, gdyby w drugiej połowie meczu Bartłomiej Pruchniak wykorzystał rzut karny. Popisał się Oskar Żebrowski. Młody bramkarz gości piękną paradę i obronę jedenastki przypłacił jednak kontuzją. Delta od początku do końca przeważała, stwarzając sobie mnóstwo okazji do zdobycia goli. Na bramki zamieniła pięć sytuacji. Dwukrotnie do siatki trafił Dawid Wójcik, po jednym trafieniu zaliczyli: Andrzej Ciepielowski, Rafał Bryczkowski i Łukasz Żółtański. Łużyczankę stać było tylko na honorowe trafienie w 67. minucie.

Liczy się tylko awans!

Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej, Delta jest absolutnym liderem klasy A. W 12 meczach zdobyła aż 69 goli, co daje jej średnią blisko 6 bramek na mecz.

– Chcemy szybko wrócić do klasy okręgowej – zaznacza Łukasz Pokrywiecki, prezes klubu z Sieniawy Żarskiej. –  Po spadku z wyższej ligi udało się mam utrzymać skład. Muszę pochwalić chłopaków za skuteczną i konsekwentną grę. Wygrali wszystko, co można było wygrać. Nawet z naszym najgroźniejszym rywalem, naszpikowaną gwiazdami Stalą Jasień i to na jej boisku.

– Odnosimy okazałe zwycięstwa, ale nie są to łatwe mecze. Każdy z rywali mobilizuje się na mecze z nami. W spotkaniu z Łużyczanką w strzelaniu goli zaciął się Bartek, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowa niedyspozycja. Jeśli nie będzie wpadek, rozstrzygającym o awansie będzie rewanżowy mecz ze Stalą Jasień – dodaje trener Delty, Marek Sitarek.

 Najlepsi A-klasowcy w Polsce

Ogólnopolska prasa zauważyła wyczyn piłkarzy z Sieniawy Żarskiej z drużynami na siódmym poziomie rozgrywek w Polsce. Na finiszu rozgrywek wszystkich 132 grup w klasie A, w gronie zespołów z kompletem zwycięstw jest już tylko siedem. Delta jest na drugim miejscu. Z 12 zwycięstwami ustępuje tylko dolnośląskiej drużynie KS Łomnica (13 wygranych). Podopieczni M. Sitarka mają nawet lepszy bilans niż druga drużyna słynnej Wieczystej Kraków, który w swoim składzie ma byłych reprezentantów, jak choćby Sławomir Peszko czy Łukasz Burliga.

W sobotę, 13 listopada, Delta pauzuje w ostatniej 13. kolejce. Jej najgroźniejszy rywal do awansu, Stal Jasień, gra w  Lipinkach. Jeśli wygra, odrobi trzy punkty straty do lidera. Losy awansu rozstrzygną się najprawdopodobniej w rewanżu Stali z Deltą, na inaugurację rundy wiosennej, w Jasieniu. O ile któraś z drużyn nie zaliczy wpadki.

Delta Sieniawa Żarska – Łużyczanka Lipinki Łużyckie 5:1 (4:0)

bramki: Wójcik dwie (21 i 24. min), Ciepielowski (30. min), Bryczkowski (33. min), Żółtański (63. min) – Zamasz (67. min)
Delta: Szala – Bryczkowski (od 50. min Erazmus), Rybaczek, Sokołowski, Krajewski (od 70. min Fabiszewski), Kaźmierski (od 56. min F. Żółtański), Ślusarski, Leszczyński (od 56. min Ł. Żółtański), Wójcik, Ciepielowski, Pruchniak
Łużyczanka: Żebrowski (od 60. min Graczyk) – Kondycki, Fibich, Adamowicz, Strzeliński (od 33. min Piekutowski), Lechocki (od 35. min Kowalski), Sereda, Markowski, Bogacz, Gąsior (od 70. min K. Strzeliński), Zamasz (od 68. min Baworowski)

Napisz komentarz »