REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pocięła się w toalecie

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: bj

W szkole, w trakcie lekcji, pocięła się uczennica. Wszystko miało miejsce w czwartek, 28.10., w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Żarach.

– Otrzymaliśmy wezwanie do 17-latki, która się samookaleczyła w szkole. Chodziło o uraz lewej ręki. Pacjentka została przetransportowana do szpitala – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia.

– Wyszła na chwilę z klasy, podczas zajęć. Nauczycielka po kilku minutach się zaniepokoiła i poszła sprawdzić, co się z nią dzieje. Uczennicy nie było na korytarzu, więc nauczycielka zajrzała do toalety. Tam znalazła uczennicę – mówi Wiktor Polakowski, dyrektor SLO w Żarach.

Dziewczyna była poraniona i wszystko wskazywało na to, że zrobiła to sama.

– Sprawa jest bardzo delikatne, mogę powiedzieć, że to bardzo dobra uczennica. Na szczęście z informacji, które posiadamy, wynika, że nic jej nie zagraża. Okaleczenia nie były groźne – zastrzega.

W. Polakowski mówi, że w szkole obserwują coraz więcej uczniów, którzy mają różne problemy emocjonalne.

– Znamy naszych uczniów. Od razu widać, jeśli coś złego się dzieje, jest jakaś zmiana w zachowaniu – mówi.

Co się dzieje?

Dyrektor szkoły uważa, że przyczyną jest izolacja, w której uczniowie przebywali dość długo, brak kontaktu z rówieśnikami, a także nowe podejście do tego, co niesie ze sobą komputer.

– Bo przecież do korzystania z niego, z sieci, zmusiła wszystkich sytuacja. To niesie za sobą informację, że ta sieć jest w ten sposób dodatkowo uwiarygodniona, potrzebna, ważna. I choć są tam często bardzo niepokojące treści, to granica się zaciera. Swoje też robi popularność serialu „Squid Game” ze scenami przemocy, chętnie oglądanego przez młodzież – mówi W. Polakowski.

O czym jest serial? Przedstawia losy grupy osób, które z powodu trudnej sytuacji życiowej dały się nakłonić do udziału w serii gier, nie wiedząc, że przegrywający są w nich bezwzględnie zabijani. Obok brutalnych scen w filmie widać strach i rozpacz bohaterów oraz okrucieństwo ich oprawców.

– Serial może zaszkodzić rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu młodych widzów oraz zachęcać ich do działań przemocowych – alarmują psycholodzy.

Napisz komentarz »