REKLAMA

Zdrowie

Urologia też z kłopotami

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: bj

W 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach do urologa dostać się można tylko w poradni. Bo na oddziale jest kłopot z lekarzami.

– W tej chwili w poradni w Żarach przyjmuje jeden lekarz, w Żaganiu dwóch – potwierdza Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka szpitala.

Pododdział urologiczny formalnie funkcjonuje w ramach oddziału chirurgii. Formalnie odpowiedzialny za niego jest specjalista-urolog, który jednak w tej chwili z przyczyn zdrowotnych nie pracuje. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, jeśli ktoś musi przejść zabieg, pomocy szukać musi gdzie indziej.

Z kolei do zielonogórskiego szpitala przeniósł się inny urolog, wcześniej zatrudniony w 105. Szpitalu Wojskowym, czyli Jacek Dworak. I to właśnie do niego zwracamy się z pytaniem, czy ma plan powrotu do 105.

– Trwają rozmowy. Oczywiście bardzo bym chciał, bo ten oddział jest świetnie wyposażony, został zaprojektowany i przemyślany przez urologa. Miałem w tym swój udział. To cały kompleks z salą endoskopową, z pracowniami – mówi J. Dworak. Pomimo tego podjął decyzję o przeniesieniu się do Zielonej Góry. Zastrzega, że cały czas przyjmuje w poradniach w Żarach i Żaganiu. – Jeśli chodzi o oddział, były jednak kwestie, które ode mnie nie zależały. Na przykład długość kontraktu. Każdy chciałby mieć pewność stałości pracy. Teraz jesteśmy na finiszu rozmów z komendantem. Porozumienie jest, ale trzeba pewne szczegóły domówić – zastrzega. – Muszę się też porozumieć ze szpitalem w Zielonej Górze, żeby ich wspomagać raz-dwa razy w tygodniu, bo też potrzebują lekarzy. Tu oczywiście jest potrzebna i zgoda komendanta, i prezesa. Jeżeli będą, to mogę zacząć już w grudniu, w innym razie, to raczej możemy mówić o lutym przyszłego roku – kończy J. Dworak.

Napisz komentarz »