REKLAMA

Gospodarka

Zaczną galerię od kabli

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: bj

Na budowie galerii Hosso przy ul. Broni Pancernej w Żarach hula wiatr. Jak długo jeszcze?

Po wrześniowej wycince drzew na teren parkingu od strony ul. Artylerzystów, teraz do żarskiego starostwa wpłynęło zgłoszenie o budowie kanalizacji kablowej (76 m wykopu i budowę 2 studni) wraz z demontażem starej sieci  i wpięciu całości do studni Orange. Pozwolenie na te prace wydał Urząd Miasta. Kiedy pojawią się fachowcy?

– Nie mogę jeszcze podać dokładnego terminu rozpoczęcia prac budowlanych, ale otwarcie centrum handlowego planujemy w przyszłym roku – informuje Anna Hawrylik z firmy Hosso.

Zmienili zdanie i projekt

W budynku dawnej farbiarni ZTD „Dekora” zaplanowane zostało 8 pomieszczeń handlowych i usługowych, o powierzchni od 82 mkw. do 850 mkw. W obu budynkach do lokali wejścia będą z zewnątrz. Szerokość elewacji od strony ul. Broni Pancernej wyniesie 42 m, a od strony Artylerzystów – 80 m.

 Łączna powierzchnia centrum wyniesie 6 tys. 500 mkw. Wzdłuż budynku stanie parking na 120 aut.

Firma rozpoczęła inwestycję, prace zostały przerwane, a inwestor w czerwcu tego roku złożył nowy projekt. Na ma jeszcze zatwierdzonych zmian w pozwoleniu na budowę.

Przypomnijmy – w październiku 2019 r. budynek od gdyńskiej firmy Graal kupiła szczecińska spółka Platinium H3, związana z Hosso. Firma ma też m.in. galerię w Świebodzinie, Gubinie, gdzie mieści się Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour, Quiosque, Big Star, Vistula, 50 Style, Pepco.

Napisz komentarz »