REKLAMA

Kultura, Oświata, Zdrowie

Wirus zawiesza lekcje

Opublikowano 05 listopada 2021, autor: jb

Cztery szkoły w powiecie żagańskim musiały wysłać uczniów na kwarantannę.Wszystkie klasy 4-8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu od tego tygodnia uczą się zdalnie.

W żagańskiej SP nr 1 w poprzednich tygodniach pojedyncze klasy trafiały na kwarantannę po zakażeniach wśród uczniów. Na wniosek dyrektor Małgorzaty Kalinowskiej, od środy 3.11., wszystkie klasy 4-8 uczą się zdalnie.

– Po kolejnych zakażeniach wśród uczniów, w kwarantannie są dzieci z klas 8b, 8c oraz 4a.  –  mówi M. Kalinowska.

W szkole chorują głównie uczniowie. – Nauczyciele są w 90 procentach zaszczepieni, kolejne przypadki pojawiają się wśród uczniów.. Nauka zdalna obowiązuje do końca przyszłego tygodnia. – dodaje dyrektorka.

Od czwartku (4.11.) obowiązek kwarantanny ma 8. klasa Szkoły Podstawowej w Tomaszowie. – Naukę zdalną mają przez trzy dni od czwartku. Zakażonego ucznia nie było już jakiś czas na zajęcia w szkole, więc dłuższa kwarantanna nie jest potrzebna – tłumaczy dyrektor Ewa Wołczek – Bury.

Chorują też uczniowie szkół średnich. W Żaganiu zakażenia są w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych.

-W kwarantannie są 3 klasy z liceum – pierwsza, druga i trzecia. W każdej było po jednym zakażonym uczniu. Dzisiaj nie wiemy jeszcze czy zarazili kolejne osoby.  Dla całych klas wprowadziliśmy naukę zdalną. – mówi dyrektor Zbigniew Stebelski.

Od zakażenia nauczyciela zaczęła się kwarantanna w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie.

-Zakażony jest nauczyciel i to w dodatku, podwójnie zaszczepiony. Przygotowaliśmy listę 80 osób którzy mieli z nim kontakt.  – tłumaczy dyrektor Zbigniew Hałabura.

Napisz komentarz »